Захворіло у світі
20,456,016
Померло у світі
745,600
Вилікувалось у світі
12,663,206
Захворіло в Україні
84,548
Померло в Україні
1,970
Вилікувалось в Україні
45,686
ПАРЄ розкритикувала члена делегації РФ за злив та спотворення конфіденційної інформації

ПАРЄ розкритикувала члена делегації РФ за злив та спотворення конфіденційної інформації

Слуцький, як повідомляється, переказав російським ЗМІ зміст закритого засідання Моніторингового комітету ПАРЄ

ПАРЄ розкритикувала члена делегації РФ за злив та спотворення конфіденційної інформації
фото www.flickr.com/photos/parliamentaryassembly/35417575821

Глава комітету російської Думи з міжнародних справ Леонід Слуцький порушив правила Парламентської Асамблеї Ради Європи, переказавши в інтерв'ю російським медіа зміст закритого засідання Моніторингового комітету ПАРЄ. Про це йдеться в офіційному листі голови цього комітету, британського консерватора сера Роберта Гейла, передає «Голос Америки».

У листі від імені комітету, яке також було розіслано членам російської делегації в Асамблеї та іншим учасникам засідання Моніторингового комітету ПАРЄ, який відбувся 1 жовтня в Страсбурзі, йдеться про те, що Леонід Слуцький в інтерв'ю російським медіа «не тільки порушив правила конфіденційності, встановлені комітетом, але і спотворив порядок роботи комітету, а також виступи інших запрошених для виступу учасників засідання ».

У документі міститься посилання на інтерв'ю Слуцького державним російським інформаційним агентствам, в якому він заявив, що обговорення в моніторинговому комітеті ПАРЄ носило «свідомо провокаційну мета – показати не в кращому світлі стан громадянського суспільства і дотримання основних прав і свобод в Росії». Слуцький назвав представників опозиції та громадських організацій Росії, які брали участь в слуханнях, «джерелами криводзеркалля», які «представляють досить вузький прошарок громадянського суспільства і не відображають інтереси більшості електорату».

Слуцький, обраний до Держдуми за списком партії ЛДПР Володимира Жириновського, знаходиться під санкціями США і Європейського Союзу. У 2018 році він став фігурантом скандалу, причиною якого стали його приставання до жінок-журналістів, які працювали в Думі. Співробітниця Російської служби Бі-Бі-Сі представила аудіозапис з доказами цих дій депутата, однак колеги Слуцького по парламенту стали на його бік.

«За правилами Моніторингового комітету ПАРЄ слухання проходять в закритому режимі, і їх учасники можуть коментувати тільки власні слова. Сумно, що Слуцький вважав себе вільним від цих зобов'язань і почав розповідати про виступи представників російської опозиції – зрозуміло, в свідомо перекрученому вигляді, і добре знаючи, що ми не маємо права відповісти. Мені б дуже хотілося процитувати слова Слуцького і Кисляка на цьому засіданні, але я не вважаю за можливе порушувати правила Асамблеї. Не дивно, що за майже 16 років відсутності в Думі справжньої опозиції її члени відвикли від елементарних правил парламентської етики. Нехай згадають про них хоча б в контексті ПАРЄ», – прокоментував дії Слуцького голова Фонду Бориса Нємцова Володимир Кара-Мурза, що також брав участь в засіданні комітету ПАРЄ.

Нагадаємо: парламентська асамблея Ради Європи 26 червня погодилася повернути делегацію Росії без санкцій. У відповідь на це делегації Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини та України в ПАРЄ залишили зал засідань.

У відповідь на це, українська делегація відмовилась від участі в осінній сесії ПАРЄ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті