Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Польща зменшила свою залежність від російського газу

Польща зменшила свою залежність від російського газу

Країна готується відмовитися від контракту з «Газпромом» вже через 3 роки

Польща зменшила свою залежність від російського газу
фото Shutterstock

Протягом 2019 року Польща змогла зменшити частку російського газу в сукупному імпорті газу з 69% до 60%, повідомляє польський нафтогазовий концерн PGNiG.

За його даними, сумарний обсяг поставленого Росією газу зменшився на 1% – з 9,04 млрд кубю м у 2018 році до 8,95 млрд у 2019-му.

Напередодні PGNiG оголосила про істотне скорочення обсягів поставок газу з Росії. «Імпорт газу зі східного напрямку скоротився приблизно на 21% в річному численні до 6,29 млрд кубометрів, а його частка в загальному імпорті газу знизилася на 17% до 58% порівняно з 75% за аналогічний період минулого року», – вказали в компанії.

Раніше PGNiG заявила про намір закуповувати газ в Норвегії, Євросоюзі, а також в США і Катарі, після того як закінчиться термін дії контракту з «Газпромом».

У PGNiG зазначили, що з 2023 року, коли закінчується контракт на придбання російського газу, Польща імпортуватиме газ з інших джерел.

В середині листопада PGNiG повідомила «Газпром» про те, що не збирається продовжувати контракт на покупку газу, термін дії якого закінчується наприкінці 2022 року.

«PGNiG передала «Газпрому» заяву про наміри завершити дію контракту на покупку природного газу Польщею, так званого «ямальського контракту», 31 грудня 2022 року», – заявили в польській компанії.

При цьому глава PGNiG Петр Вожняк висловив впевненість, що його країна обійдеться без російського газу після 2022 року, оскільки робить ставку на скраплений природний газ (СПГ) і власний видобуток в Північному морі. «Ми заздалегідь подбали про те, щоб мати контракти в обсязі внутрішнього попиту і навіть більше цього попиту», – вказав топ-менеджер.

Як ми писали, з точки зору поставок СПГ основними партнерами Польщі є США, Катар і Норвегія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті