Україна пропонує ЄС спільно працювати над втіленням «Європейської зеленої угоди» - Гончарук
Він сподівається, що за п'ять років Україна відповідатиме критеріям членства у ЄС

Україна пропонує Європейському Союзу розпочати діалог щодо розвитку спільної дорожньої карти в рамках «Європейської зеленої угоди». Про це, як повідомляє пресслужба Кабінету Міністрів, заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук на зустрічі із виконавчим віце-президентом Європейської Комісії з питань «Європейської зеленої угоди» Франсом Тіммермансом в рамках робочої поїздки до Брюсселя.
«Ми пропонуємо розпочати діалог щодо розвитку спільної дорожньої карти в рамках «Європейської зеленої угоди». Зелена угода, насправді, про абсолютно прості щоденні речі. Про те, щоб люди дихали нормальним повітрям без викидів, використовували чисту питну воду, споживали безпечні продукти. Амбітна мета Євросоюзу – до 2050 року зробити Європу першим континентом, економіка якого не знищує природу. Україна готова стати невід’ємною частиною цієї історії успіху», – сказав Гончарук.
Він зазначив, що програма українського уряду передбачає амбітну мету – через п'ять років Україна відповідатиме критеріям членства у Європейському Союзі. Саме тому важливо синхронізувати політику з країнами-членами ЄС, зокрема, і у рамках «Європейської зеленої угоди».
В рамках Зеленої угоди ЄС буде переглядати поточні цілі щодо скорочення викидів вуглецю до 2030 року з 40% до 50-55%.
«Ми з перших кроків будемо йти разом з ЄС цим шляхом. Україна вже розробляє свій другий національно визначений внесок відповідно до Паризької угоди та пакет законопроектів щодо національної моделі торгівлі викидами. Ми вже почали імплементувати українське законодавство до європейських норм», – додав Гончарук.
Також прем'єр-міністр повідомив єврокомісару про наміри повністю інтегруватися до європейської енергосистеми (електромережі ENTSO-E) до 2023 року.
«Наша амбіція – трансформувати країну в сильну конкурентну економіку з цифровізованою та енергоефективною промисловістю, високорозвинутою інфраструктурою та гідним рівнем життя для людей», – підкреслив очільник українського уряду.
Нагадаємо, КМ створив робочу групу щодо подолання наслідків зміни клімату. Вона співпрацює з ЄС щодо зменшення рівня шкідливих викидів відповідно до Паризької угоди.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].