Захворіло у світі
1,225,360
Померло у світі
66,524
Вилікувалось у світі
252,615
Захворіло в Україні
1251
Померло в Україні
32
Вилікувалось в Україні
25
МВС: українці тепер мають змогу прив’язати електронний підпис до ID-карти

МВС: українці тепер мають змогу прив’язати електронний підпис до ID-карти

Першим, хто отримав КЕП на свою ID-карту, став президент Володимир Зеленський

МВС: українці тепер мають змогу прив’язати електронний підпис до ID-карти
Арсен Аваков, Володимир Зеленський
фото mvs.gov.ua/

Міністерство внутрішніх справ та Державна міграційна служба презентували нову опцію – Кваліфікований електронний підпис на ID – карту – КЕП. Про це повідомляє пресслужба МВС.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков сказав, що ID – карта видається на основі Єдиного державного реєстру та має надійний захист, містить біометричні дані та дані обміну між всіма реєстрами.

«Сьогодні ми презентуємо ID – карту, як носій електронного підпису. Це можливе зчитування даних всіма операційними системами, перевірка достовірності даних, інструмент автоматизованої ідентифікації та використання у якості надійного захисту за рахунок електронного підпису. Це означає, що ви можете користуватися електронними сервісами. Як державного органу, так і бізнесу. В тому числі реєструвати бізнес. З сьогоднішнього дня електронний підпис на ID – карту можна отримати безкоштовно», – зазначив Аваков.

Послуга доступна для громадян України, які досягли 18-річного віку. Термін дії сертифікатів ключів КЕП становитиме 2 роки. Важливо: для запису КЕП на чіп ID-картки знадобиться PIN-код (PIN 2), який особисто вказується власником ID-картки під час її отримання. Зазначимо, що оформлення КЕП та внесення його на чіп ID-картки не є обов’язковим і здійснюється за бажанням. Однак, в разі небажання власника ID-картки отримати таку послугу, він не зможе скористатися усіма перевагами електронного цифрового підпису.

Першим, хто отримав КЕП на свою ID-карту, став президент Володимир Зеленський

 Кваліфікований електронний підпис (КЕП) – це один з атрибутів електронного документу, що підтверджує його справжність і приналежність конкретному громадянину. За допомогою електронного підпису можна отримати доступ до інформаційних державним системам і користуватися електронними сервісами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію