Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Нацбанк зменшує регуляторне навантаження на банки

Нацбанк зменшує регуляторне навантаження на банки

Полегшення торкнеться банків, які не працюють з іноземною валютою

Нацбанк зменшує регуляторне навантаження на банки
Фото Julia Berezovska/ Press office NBU

Національний банк України (НБУ) уточнив вимоги до виконання нормативу покриття ліквідністю (LCR) в іноземній валюті для банків, співвідношення зобов’язань яких в іноземній валюті до усіх зобов’язань становить менше 5%. Про це повідомляється на веб-сайті НБУ у четвер. 

«Такі банки продовжать розраховувати LCR в іноземній валюті для цілей нагляду, проте не матимуть зобов’язання забезпечувати дотримання його значення на рівні 100%. Такий підхід зменшить регуляторне навантаження на банки, які не працюють з іноземною валютою», – зазначається у повідомленні.

Коефіцієнт покриття ліквідністю (LCR) установлює мінімально необхідний рівень ліквідності для покриття чистого очікуваного відпливу коштів з банку протягом 30 днів з урахуванням стрес-сценарію. Наразі норматив LCR встановлено за всіма валютами, а також окремо за групою іноземних валют  у розмірі 100%.

Як повідомлялося, НБУ очікує у 2020 році історичних мінімумів ставок за гривневими кредитами – ставки за валютними кредитами для юросіб вже стали найнижчими.

Свіжий рейтинг Mind життєздатності українських банків дивіться у матеріалі «Рейтинг українських банків – 2020».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті