Ринок спирту в Україні наполовину в «тіні» - дослідження

Ринок спирту в Україні наполовину в «тіні» - дослідження

Обсяги легального виробництва в 2015-2019 роках зменшувалися на 6-15% щорічно

Ринок спирту в Україні наполовину в «тіні» - дослідження
фото www.flickr.com/photos/152648222@N04/47608715891

Ринок спирту в Україні наполовину в «тіні», але в 2020 році ситуація може почати змінюватися. Про це повідомляється на веб-сайті компанії Pro-Consulting, яка провела відповідне дослідження галузі.

«В результаті неефективного держуправління, коефіцієнт використання виробничих потужностей ДП Укрспирт не перевищує 20%, а обсяги легального виробництва в 2015-2019 роках зменшувалися на 6-15% щорічно. Одночасно, ринок спирту України мав величезний тіньовий сектор, який займав половину всього обсягу», – зазначається у повідомлені.

Згідно повідомленню, тінізації ринку спирту сприяли, зокрема, істотний обсяг тіньового виробництва алкогольної продукції, яка споживає нелегальний спирт, а також зростання ставок акцизного податку на спирт і алкогольні напої.

Крім того, у повідомленні зазначається, що у структурі собівартості спирту сировина займає більше 60%, в той же час застаріле обладнання і вживані технології на вітчизняних спиртових заводах не дозволяють в повній мірі реалізувати сировинний потенціал галузі.

У повідомленні нагадується, що з 1 липня 2020 року вступає в силу закон про державне регулювання виробництва і обігу спирту (№318-IX), яким скасовується державна монополія на виробництво спирту.

«Галузь стане працювати в реальних ринкових умовах. Прогнозується, що демонополізація ринку спирту призведе до припливу капітальних інвестицій на спиртові заводи; існування «тіні» втратить сенс; зростатиме виробництво та експорт спирту», – резюмується у повідомленні.

Як повідомлялося, Європейська бізнес асоціація виступає проти законодавчої ініціативи обов’язкового використання частки вітчизняної сировини при виробництві коньяку в Україні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло