Банківскі аналітики прогнозують нове падіння на світових ринках
Зниження триватиме, поки не буде усунуто причину, яка веде до напруги на ринках

Найгірший розпродаж акцій на фондових ринках ще попереду, заявили виданню The Wall Street Journal інвестори з найбільших керуючих активами компаній і банки. Оцінювати наслідки найжорсткішого удару по фінансових ринках з часів кризи 2008 року ще рано, пише газета.
Після «чорного понеділка» всього за кілька тижнів акції США втратили третину вартості через пандемію коронавірусу, пише Forbes.
Однак прогнози віщують подальше падіння. Goldman Sachs прогнозує, що S&P 500 може впасти на 41% з піку в лютому. Bank of America вважає, що падіння не припиниться, поки S&P 500 не досягне 1800 пунктів – тобто знизиться на 47% до лютневих показників. Credit Suisse Group вважає, що загальне падіння S&P 500 може скласти 35%.
Аналітики Goldman Sachs очікують зниження обсягів виробництва в США на 24% у другому кварталі – одне з найгірших падінь в історії. Потенційно це віщує рецесію, навіть якщо зростання відновиться у другій половині року.
«Якщо виробництво скоротиться більше ніж на 10% у другому кварталі, це буде руйнівний відкат навіть за історичними мірками», – вважає WSJ.
Поки що уряди не застосували в достатній мірі податкові стимули, особливо в Європі, зазначає глава макроекономічних досліджень керуючої компанії Amundi Дідьє Боровскі. Але інші вважають, що податкові стимули не надто допоможуть зупинити розпродаж на ринках.
Компанія Cornerstone Macro вивчила реакцію фондового ринку на податкове стимулювання під час криз 2001 і 2008 року і виявила, що S&P 500 продовжував падати ще рік.
«Розпродажі припиняються тоді, коли проблема, яка до них призвела, виявляється під контролем», – зазначив головний інвестиційний стратег компанії Майкл Кантровіц.
Інвестори хотіли б бачити «більш агресивні кроки з боку законодавців: кредити з боку Федеральної резервної системи (ФРС) або Мінфіну США під корпоративні облігації в якості забезпечення і активне скуповування італійського боргу європейським Центробанком», заявив керівник стратегічного напрямку UBS Asset Management Еван Браун.
Як повідомлялося, Німеччина через коронавірус може втратити до 729 млрд євро.
Більше про це – в матеріалі Mind «Вірус рецесії: що буде зі світовою економікою після пандемії».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].