Лідери G7 не змогли узгодити спільну заяву, бо США наполягають на назві «уханьський вірус»
Решта країн з цим не погоджуються, закликаючи до продуктивної співпраці

Міністрам закордонних справ країн «Великої сімки» не вдалося узгодити спільну заяву за підсумками зустрічі у форматі відео конференції. Причиною протиріч стала принципова позиція США, які наполягають на тому, що коронавірусну інфекцію слід іменувати «уханьський вірус», передає NHK News з посиланням на американські ЗМІ.
Міністри закордонних справ групи семи промислово розвинених країн – США, Японії, Німеччини, Британії, Франції, Італії, Канади – провели відеоконференцію в середу. Вони домовилися співпрацювати в розробці ліків і допомагати країнам, що розвиваються зупинити поширення смертельно небезпечного вірусу COVID-19.
У четвер газета Washington Post, посилаючись на офіційних представників G7, повідомила, що державний секретар США Майк Помпео в ході наради наполягав, що інфекцію слід називати «уханьським вірусом».
Інші учасники конференції відкинули цю назву як таку, що викликає без необхідності ворожнечу в той час, коли для уповільнення глобальної пандемії необхідна міжнародна співпраця, стверджує WP.
Підсумкові заяви лідерів G20 після саміту з коронавірусу:
1. Країни G20 виділять ВООЗ кошти для боротьби з коронавірусом, а також закликають інші держави і міжнародні організації зробити те ж саме.
2. Країни G20 мають намір зробити все для подолання пандемії коронавірусу.
3. Країни G20 обіцяють вжити колективних заходів з підтримки світової економіки.
4. Міністри фінансів і глави Центральних банків країн G20 займуться розробкою плану дій щодо подолання економічних наслідків коронавірусу.
5. Лідери G20 привітали рішення МОК відкласти олімпійські ігри в Токіо.
Раніше ми писали, що президент Дональд Трамп і вся адміністрація Білого дому пинципово називають коронавірус «китайським вірусом», щоб підкреслити його китайське походження.
Китай в боргу не залишився і поширює інформацію, що США причетні до розробки COVID-19 як бактеріологічної зброї.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].