США розповіли, що треба зробити Венесуелі, щоб з країни зняли жорсткі санкції – Reuters
Однією з умов є «відхід в сторону» Ніколаса Мадуро

Адміністрація Трампа закликає до створення перехідного уряду в Венесуелі, яке буде складатися з опозиції і деяких членів Соціалістичної партії президента Ніколаса Мадуро, і вперше уточнює, як Вашингтон може в кінцевому підсумку зняти санкції з латиноамериканської країни і життєво важливого для неї нафтового сектора. Про це повідомляє Reuters.
На тлі економічного тиску з боку США, низьких цін на нафту і пандемії коронавірусу Вашингтон, як очікується, оголосить у вівторок про більш м'який підхід, спрямований на просування чесних виборів в цьому році з метою покласти край політичній кризі в країні, повідомили американські чиновники.
Держсекретар США Майк Помпео повинен оприлюднити так звану «Програму демократичного переходу» для Венесуели. Згідно з документом, з яким ознайомився Reuters, план передбачає детальний, «послідовний шлях виходу» з-під жорстких санкцій США за умови співпраці з боку Мадуро і його союзників.
Влада США минулого тижня висунула кримінальні звинувачення проти Мадуро і ряду венесуельських чиновників у «наркотероризмі», Мадуро відкинув звинувачення, назвавши їх помилковими і расистськими.
«Режим зараз знаходиться під більш сильним тиском, ніж будь-коли, – сказав виданню спеціальний представник США по Венесуелі Елліот Абрамс. – Можливо, цей тиск призведе до серйозної дискусії всередині режиму».
Пропозиція США, яка, за словами Абрамса, була схвалена Трампом, закликає Мадуро «відійти в сторону», а контрольованій опозицією Національній асамблеї «обрати інклюзивний перехідний уряд, прийнятний для основних фракцій», і потім здійснювати контроль за виборами в кінці 2020 року.
Абрамс зазначив, що план не закликає до вигнання Мадуро, і навіть припустив, що він «теоретично може балотуватися» на виборах.
Лідер опозиції Хуан Гуайдо запропонував в минулі вихідні сформувати екстрений уряд з представників усього політичного спектру для боротьби з коронавірусом.
У минулому році США і десятки інших країн визнали Гуайдо законним главою Венесуели, однак Мадуро залишився при владі, зберігши підтримку венесуельських військових, Росії, Китаю та Куби.
Влада США в 2019 році запропонувала скасувати частину санкцій в обмін на конкретні дії уряду Венесуели, але союзники Мадуро не погодилися на угоду.
Як очікується, соціалісти знову відкинуть будь-який американський план, побоюючись бути вигнаними з керівництва.
Однак нова пропозиція про пом'якшення санкцій направлено на те, щоб переконати їх відсторонитися від Мадуро, чия негайна реакція, за словами Абрамса, «буде полягати в тому, щоб відкинути це».
Індивідуальні санкції відносно десятків венесуельських урядовців можуть бути скасовані, як тільки вони підуть зі своїх посад в ході перехідного процесу, сказав Абрамс.
Більш великі економічні санкції, в тому числі щодо нафтового сектора Венесуели і державної нафтової компанії PDVSA, будуть зняті тільки після того, як Мадуро покине свій пост і всі «іноземні сили безпеки будуть виведені», сказав Абрамс, маючи на увазі кубинську і російську присутність .
Нагадаємо: раніше цього місяця Держдепартамент США оголосив нагороду в $15 млн в якості винагороди за інформацію, яка призведе до арешту президента Венесуели Ніколаса Мадуро, глави правлячої соціалістичної партії Венесуели Діосадо Кабелло та ще кількох чиновників найвищого рангу. Уряд США має намір висунути кримінальні звинувачення в причетності до незаконного обігу наркотиків проти Мадуро і кількох інших чиновників країни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].