Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
«Інтертелеком» не отримає ліцензії 4G, компанії не дали відстрочку

«Інтертелеком» не отримає ліцензії 4G, компанії не дали відстрочку

Ліцензії на IMT 900 МГц успішно отримали оператори «Київстар», «Vodafone Україна» та lifecell

«Інтертелеком» не отримає ліцензії 4G, компанії не дали відстрочку
Фото: sakhalinmedia

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації прийняла Рішення 17.03.2020 за № 117 щодо скасування прийнятих рішень про видачу ліцензій «Інтертелеком» оплатити у повному обсязі вартість нових ліцензій на користування РЧР радіочастотним ресурсом за радіотехнологією ІМТ (4G), що набирає чинності з 01.04.2020. Про це повідомляє пресслужба НКРЗІ

«НКРЗІ здійснювались вичерпні заходи щодо комунікації з «Інтертелеком» та необхідності сплати вартості ліцензій у повному обсязі. Нами пропонувались альтернативні варіанти отримання меншої, але достатньої для комфортного надання телекомупослуг, кількості радіочастотного ресурсу, та відповідно менших сум оплати (з 190 до 19-15 млн грн). Альтернативних варіантів «Інтертелеком» не надав», – йдеться у повідомленні.

Регулятор наголосив, що закон діяльності на ринку телекомунікацій є незмінним, як і ліцензійні умови та їх виконання. Ліцензії на IMT 900 МГц успішно отримали оператори «Київстар», «Vodafone Україна» та lifecell. Вони вже внесли плату за свої ліцензії загальною сумою понад 807 млн грн.

Невиконання «Інтертелеком» своїх зобов’язань ставить під загрозу план заходів на виконання указу Президента, а отже і забезпечення Інтернет-доступом 54 млн. абонентів трьох мобільних операторів у надзвичайно критичний час, наголошує НКРЗІ.

Регулятор НКРЗІ очікує від «Інтертелекому» плану заходів щодо збереження відповідних телекомунікаційних сервісів та вжиття ним вичерпних заходів щодо захисту прав споживачів. У той же час, держрегулятор підкреслює, що «Інтертелеком» повинен виконати взаємоузгоджену з іншими операторами дорожню карту заходів рефармінг в діапазонах 700-900 МГц та вже до 5 квітня відключити 9-15 канали CDMA-зв'язку в Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Волинській областях.

Як повідомлялось, раніше НКРЗІ анонсував, що «Інтертелеком» втратить 4G-ліцензію в разі несплати за неї до 1 квітня.

Нагадаємо: «Інтертелеком» отримав дозвіл на впровадження нової технології рухомого мобільного зв’язку (IMT) на дев'ять років від Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації, 7 лютого.

«Інтертелеком» повинен був оплатити свою ліцензію до 10 березня 2020 року. До середини березня оператор вніс 0,5% повної суми за ліцензію на зв'язок 4G в діапазоні 800-900 МГц. До державного бюджету від оператора надійшло поки тільки 1 млн грн, тоді як повна вартість ліцензії становить 194,6 млн грн. Тоді регулятор вирішив дати «Інтертелекому» відстрочку до 1 квітня.

Більше про 4G від «Інтертелекому» читайте в матеріалі Mind«Четвертий – (не)зайвий: які шанси «Інтертелекому» потіснити «велику трійку».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті