МВФ прогнозує найбільший за сто років обвал світової економіки через пандемію

МВФ прогнозує найбільший за сто років обвал світової економіки через пандемію

Фонд очікує, що криза буде за масштабами схожою на Велику депресію

МВФ прогнозує найбільший за сто років обвал світової економіки через пандемію
фото Shutterstock

Пандемія коронавірусу призведе до найглибшої кризи з часів Великої депресії 1929 – 1933 років. Навіть при найкращому сценарії в 2021 році можна очікувати лише часткового оздоровлення економіки, вважає глава МВФ Кристаліна Георгієва. Про це пише Deutsche Welle.

«Ми очікуємо найважчих економічних наслідків з часів Великої депресії», – заявила глава Міжнародного валютного фонду в четвер, 9 квітня.

За словами Георгієвої, навіть при найкращому сценарії в 2021 році можна очікувати лише часткового відновлення економіки, проте все може виявитися і гірше. У світі панує повна невизначеність щодо тривалості пандемії і її наслідків для економіки, констатувала глава МВФ.

Вона зазначила, що в поточному році світове економічне зростання завершиться в явному мінусі.

Крісталіна Георгієва повідомила, що 170 з 180 країн-членів МВФ очікує зниження доходів на душу населення. Вона закликала уряди країн світу вжити рішучих дій і надати підтримку підприємствам і громадянам, попередивши, що в іншому випадку відновлювати економіку після завершення пандемії буде ще важче.

При цьому глава Фонду назвала «обнадійливою новиною» те, що всі уряди почали діяти переважно скоординовано.

«У нашому Бюджетному віснику, що буде оприлюднений наступного тижня, буде інформація про те, що країни по всьому світу вжили фіскальних заходів на суму близько $8 трлн. Крім того, були реалізовані масштабні монетарні заходи G20 та іншими», – підкреслила вона.

Глава МВФ назвала чотири пріоритети серед заходів для відновлення глобальної економіки. Серед них – підтримка національних систем охорони здоров'я; захист бізнесу та фізичних осіб фіскальними спрощеннями й соціальною допомогою; кроки щодо зменшення стресу для національних фінансових систем, а також планування фази економічного відновлення з мінімізацією потенційних наслідків кризи.

Нагадаємо, Світовий банк істотно знизив прогноз росту для країн Європи, що розвиваються.

Як повідомлялося, експерти підрахували, що 24 млн людей залишаться за межею бідності через пандемію коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті