Захворіло у світі
19,412,292
Померло у світі
722,066
Вилікувалось у світі
11,773,112
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
Українці мають в Криму понад 10 000 земельних ділянок – т.зв. держреєстр Криму

Українці мають в Криму понад 10 000 земельних ділянок – т.зв. держреєстр Криму

З 20 березня Путін підписав указ, за яким іноземцям, у тому числі й українцям, заборонено володіти землею в Криму

Українці мають в Криму понад 10 000 земельних ділянок – т.зв. держреєстр Криму
фото pixabay.com

Понад 11 500 земельних ділянок на території Криму належить громадянам України. Як пише РБК, згідно з російським законом, ці ділянки підпадають під заборону на іноземне володіння, повідомив самопроголошений голова так званого Держкомітету з державної реєстрації та кадастру Криму Олександр Спиридонов.

У березні президент РФ Владімір Путін підписав указ, що забороняє іноземним громадянам, особам без громадянства, а також іноземним компаніям володіти земельними ділянками на більшій частині території українського Криму і Севастополя. До переліку територій, на які російська влада наклала обмеження, потрапили 19 з 25 муніципальних утворень Криму, в тому числі Євпаторія, Керч, Ялта і Судак, а також вісім із 12 муніципалітетів Севастополя.

За словами Спірідонова, в Єдиному держреєстрі нерухомості містяться відомості про 11 572 ділянки у Криму, які перебувають у власності іноземних громадян. Ці ділянки, з точки зору російської влади, підпадають під заборону, оскільки розташовані на прикордонних територіях, на які поширюється путінський указ.

«Примітно, що така велика цифра – це тільки ті ділянки, які на даний момент вже оформлені відповідно до російського законодавства», – зазначив Спиридонов.

Під заборону на володіння підпадають:

  • 9 750 земельних ділянок, що належать українцям;
  • 430 ділянок, що належать білорусам;
  • 303 – громадянам Німеччини;
  • 235 – громадянам Казахстану.

Власники землі в Криму також є серед громадян і юросіб Ізраїлю, Литви, Австралії, Сирії, В'єтнаму, ОАЕ, Саудівської Аравії.

Заборона на володіння іноземцями землею не поширюється на Сімферополь, Джанкой, Красноперекопськ, Білогірський, Красногвардійський і Первомайський райони.

Раніше народний депутат Верховної ради України з фракції «Слуга народу» Віталій Безгін попросив владу України відреагувати на заборону Росії для іноземців володіти землею в Криму. За його словами, це обмежило в правах тих кримчан, які відмовилися отримати російський паспорт.

Як повідомила РБК партнер юридичної фірми «Прецедент консалтинг» Євгенія Завацька, в іноземців у Криму залишається тільки два варіанти – продати землю росіянам або перевести її у власність російської юрособи з іноземною участю. В іншому випадку місцева влада може подати позови в суди Криму і Севастополя про «спонукання продати» або «обов’язок відчужити» землі.

При цьому, звертає увагу Завацька, досі неясно, протягом якого періоду необхідно передати права на землю. Згідно ч. 1 ст. 238 Цивільного кодексу РФ, це повинно відбутися протягом року з моменту виникнення права власності. Але цей термін «в реаліях півострова давно минув». Можливо, таким терміном буде визначено один рік з моменту видання Путіним указу про включення земель в прикордонні території, тобто з 20 березня 2020 року, передбачає вона.

За словами Завацької, при розгляді подібних справ суди можуть зіткнутися з труднощами, оскільки на багатьох земельних ділянках зведені об'єкти капітального будівництва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті