Українці мають в Криму понад 10 000 земельних ділянок – т.зв. держреєстр Криму
З 20 березня Путін підписав указ, за яким іноземцям, у тому числі й українцям, заборонено володіти землею в Криму

Понад 11 500 земельних ділянок на території Криму належить громадянам України. Як пише РБК, згідно з російським законом, ці ділянки підпадають під заборону на іноземне володіння, повідомив самопроголошений голова так званого Держкомітету з державної реєстрації та кадастру Криму Олександр Спиридонов.
У березні президент РФ Владімір Путін підписав указ, що забороняє іноземним громадянам, особам без громадянства, а також іноземним компаніям володіти земельними ділянками на більшій частині території українського Криму і Севастополя. До переліку територій, на які російська влада наклала обмеження, потрапили 19 з 25 муніципальних утворень Криму, в тому числі Євпаторія, Керч, Ялта і Судак, а також вісім із 12 муніципалітетів Севастополя.
За словами Спірідонова, в Єдиному держреєстрі нерухомості містяться відомості про 11 572 ділянки у Криму, які перебувають у власності іноземних громадян. Ці ділянки, з точки зору російської влади, підпадають під заборону, оскільки розташовані на прикордонних територіях, на які поширюється путінський указ.
«Примітно, що така велика цифра – це тільки ті ділянки, які на даний момент вже оформлені відповідно до російського законодавства», – зазначив Спиридонов.
Під заборону на володіння підпадають:
- 9 750 земельних ділянок, що належать українцям;
- 430 ділянок, що належать білорусам;
- 303 – громадянам Німеччини;
- 235 – громадянам Казахстану.
Власники землі в Криму також є серед громадян і юросіб Ізраїлю, Литви, Австралії, Сирії, В'єтнаму, ОАЕ, Саудівської Аравії.
Заборона на володіння іноземцями землею не поширюється на Сімферополь, Джанкой, Красноперекопськ, Білогірський, Красногвардійський і Первомайський райони.
Раніше народний депутат Верховної ради України з фракції «Слуга народу» Віталій Безгін попросив владу України відреагувати на заборону Росії для іноземців володіти землею в Криму. За його словами, це обмежило в правах тих кримчан, які відмовилися отримати російський паспорт.
Як повідомила РБК партнер юридичної фірми «Прецедент консалтинг» Євгенія Завацька, в іноземців у Криму залишається тільки два варіанти – продати землю росіянам або перевести її у власність російської юрособи з іноземною участю. В іншому випадку місцева влада може подати позови в суди Криму і Севастополя про «спонукання продати» або «обов’язок відчужити» землі.
При цьому, звертає увагу Завацька, досі неясно, протягом якого періоду необхідно передати права на землю. Згідно ч. 1 ст. 238 Цивільного кодексу РФ, це повинно відбутися протягом року з моменту виникнення права власності. Але цей термін «в реаліях півострова давно минув». Можливо, таким терміном буде визначено один рік з моменту видання Путіним указу про включення земель в прикордонні території, тобто з 20 березня 2020 року, передбачає вона.
За словами Завацької, при розгляді подібних справ суди можуть зіткнутися з труднощами, оскільки на багатьох земельних ділянках зведені об'єкти капітального будівництва.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].