Білорусь розглядає поставки американської нафти через Польщу
Країна активно шукає альтернативу російській нафті

Уряд Білорусі розраховує домовитися про довгострокові контракти на поставку нафти, альтернативної російській. Про це повідомив перший заступник прем'єр-міністра Дмитро Крутий, передає БЕЛТА.
«За фінансовим умовам кожна поставка дуже ретельно опрацьовується. Сподіваюся, що коли ми вирішимо всі технічні проблеми, то зможемо з тих варіантів, які у нас сьогодні є, вибрати найбільш оптимальні і домовитися вже про довгострокові контракти», – сказав він.
Крутий зазначив, що в умовах низької ціни на нафту втрати Білорусі від податкового маневру в РФ в абсолютному вираженні вже не такі великі, як при вартості бареля $60.
«Але тим не менше тема альтернативної нафти на вимогу президента буде постійною в нашому нафтовому порядку денному. Робота з усіма країнами, у яких ми вже нафту купили (азербайджанську, норвезьку), і нашими новими партнерами, такими як Саудівська Аравія і США, буде продовжуватися. безумовно, будемо намагатися добиватися максимально вигідних умов цих поставок «, – підкреслив він.
Відповідаючи на питання про постачання американської нафти, перший віце-прем'єр підтвердив, що вони можливі через Польщу. Він звернув увагу: робота щодо альтернативних поставок ведеться з усіма країнами, в тому числі з польськими колегами – на рівні міністрів закордонних справ, міністрів фінансів, «Білнафтохіму» і організацій в складі концерну. Однак, за його словами, контактувати на рівні відомств зараз складніше з урахуванням коронавірусних обмежень.
«Думаю, коли карантин буде знято в Польщі, ця тема почне обговорюватися більш активно», – зазначив Крутий.
Нагадаємо: раніше цього місяця президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав розпорядження про будівництво нового магістрального нафтопроводу. З метою диверсифікації поставок нафти в Білорусь в 2020-2023 роках буде реалізовано інвестиційний проект з будівництва магістрального нафтопроводу «Гомель-Горки».
В березні Держдепартамент повідомив, що США готові негайно почати поставки нафти в Білорусь.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].