Справа МН17: США відмовилися розсекретити знімки запуску ракети по літаку

Справа МН17: США відмовилися розсекретити знімки запуску ракети по літаку

Прокурор зміг ознайомитися з документами в конфіденційному порядку

Справа МН17: США відмовилися розсекретити знімки запуску ракети по літаку

Влада США проінформували прокуратуру Нідерландів про неможливість надати додаткові дані щодо запуску ракети ЗРК «Бук» по літаку Boeing компанії «Малайзійські авіалінії» на сході України в 2014 році. Про це пише ВВС.

Суд у справі МН17 попросив США розсекретити супутникові знімки, на яких, можливо, відображено момент пуску ракети по літаку рейсу МН17 в небі над Донбасом в липні 2014 року.

Прокуратура повідомила, що подібний запит був відправлений у США ще в 2014 році. У відповідь Вашингтон надіслав меморандум (офіційний документ) з описом знімків і супутньою технічною інформацією.

Потім головному прокурору Нідерландів у справах тероризму надали можливість перевірити, наскільки вірно була викладена інформація в меморандумі. Прокурор зміг особисто ознайомитися з засекреченими американськими знімками і звірити їх з описом в меморандумі.

«Прокурор дійшов висновку, що інформація в меморандумі підтверджується іншими джерелами, з якими він ознайомився», – повідомив сьогодні суддя, який веде засідання.

Меморандум, наданий США, і висновок прокурора Нідерландів у справах тероризму були долучені до матеріалів справи. Однак самі супутникові знімки, наявні у США, так і не були розсекречені, а значить, широка громадськість їх не побачить.

«Мова йде, імовірно, про знімки з секретних військових супутників США. США не хочуть ділитися їх вихідними даними, оскільки це розкриє технічні можливості таких супутників. Тому американці поділилися даними, які ці супутники зібрали, через співробітника нідерландських органів безпеки, який особисто бачив вихідні відомості», – вважає представник слідчої групи Bellingcat Христо Грозєв.

Пасажирський Boeing 777 компанії «Малайзійські авіалінії», що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, розбився в Донецькій області України 17 липня 2014 року. Всі 298 чоловік, що знаходилися на борту, загинули.

Журналісти проекту Bellingcat довели, що лайнер був збитий ракетою, яку привезли з Росії. Вони знайшли в соцмережах безліч відео та фотографій, які зафіксували перекидання влітку 2014 «Бука» російськими солдатами (53-ї бригади з Курська) на кордон з Україною.

До схожих висновків прийшла і міжнародна слідча група. До неї увійшли фахівці Нідерландів, України, Малайзії, Бельгії та Австралії. У червні 2019 року слідчі висунули підозри 4-м особам, причетним до авіакатастрофи.

  1. Ігор Гіркін (Стрєлков), громадянин Росії, «міністр оборони ДНР», відставний офіцер ФСБ
  2. Сергій Дубинський, громадянин Росії, старший офіцер ГРУ армії Росії у відставці
  3. Олег Пулатов, громадянин Росії, підполковник запасу ВДВ армії Росії
  4. Леонід Харченко, громадянин України, «командир розвідки ДНР».

Судовий процес в Нідерландах почався 9 березня і після перерви, повязаної з коронавірусоною кризою, відновився 8 червня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло