МВФ попереджає, що Україна не зможе оговтатися від коронавірусної кризи до 2024 року

МВФ попереджає, що Україна не зможе оговтатися від коронавірусної кризи до 2024 року

Кредитор стверджує, що реформи неодноразово провалювалися

МВФ попереджає, що Україна не зможе оговтатися від коронавірусної кризи до 2024 року
фото pixabay.com

Міжнародний валютний фонд попередив, що відновлення України після спаду, викликаного пандемією коронавірусу, може зайняти 4 роки після затвердження на цьому тижні макрофінансової допомоги від валютного фонду обсягом $5 млрд, передає Bloomberg.

«Згідно з базовими показниками, темпи економічного зростання, за прогнозами, будуть рости лише поступово в майбутні роки, до 4%, завдяки певному прогрес у проведенні структурних реформ», – заявив у четвер МВФ.

«Очікується, що обсяг виробництва досягне докризового рівня лише до 2023-24 років», – зазначено в повідомленні.

Причиною цього МВФ називає стійкі ризики, пов'язані з CОVID-19, обмеженим бюджетом і слабким споживчим попитом. Фонд прогнозує відновлення ВВП на 1,1% в 2021 році після прогнозованого скорочення на 8,2% в цьому році. І це не зважаючи на фінансування МВФ для підтримки антикризових заходів, а також попри розблокування додаткового мільярда доларів допомоги від Світового банку і 1,2 млрд євро від Євросоюзу.

Підкреслюючи глибший, ніж очікувалося, економічний спад і його наслідки, НБУ скоротив процентні ставки в четвер на 2 п.п. до найнижчого рівня за часів незалежності України з 1991 року.

Перший огляд програми МВФ заплановано на вересень, згідно з меморандумом, підписаним між двома сторонами.

Україна має отримати в цьому році $3,5 млрд з кредиту, однак за вимогами МВФ, уряд для цього має активізувати зусилля по боротьбі з корупцією. Він також повинен працювати над тим, щоб повернути гроші із збанкрутілих банків і притягнути їх колишніх акціонерів до відповідальності. Найбільш помітним є Приватбанк, найбільший в країні, чий екс-власник-мільярдер Ігор Коломойський прагнув повернути його назад у приватну власність.

«Попри деякі початкові успіхи в рамках недавніх програм, підтримуваних МВФ, реформи все частіше стикалися з опором з боку зацікавлених кіл, а судові рішення підривали хід реформ, особливо в боротьбі з корупцією і реформами фінансового сектору», – заявили в МВФ.

«В результаті інвестиції, і особливо прямі іноземні інвестиції, як і раніше, стримуються складним бізнес-кліматом», – стверджує кредитор.

Нагадаємо, МВФ опублікував меморандум про співпрацю з Україною, у якому йдеться про умови партнерства за ухваленою програмою stand-by обсягом $5 млрд.

Між тим у Мінфіні розповіли, як Україна буде боротися з корупцією на вимогу МВФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті