«Газпром» судитиметься із ФРН через рішення по «Північному потоку – 2»
Позов стосується норм Третього енергопакету ЄС

Оператор газогону Nord Stream 2 AG подав апеляцію до Верховного регіонального суду Дюссельдорфа на рішення Федерального мережевого агентства Німеччини, яке відмовилася виводити газопровід з-під норм Третього енергопакету ЄС. Про це повідомляє «Інтерфакс».
Швейцарська компанія, яка на 100% належить «Газпрому», вважає рішення німецького регулятора «дискримінаційним» і таким, що суперечить «конституційним гарантіям основі закону» країни, заявили Nord Stream 2 AG.
15 травня Федеральне мережеве агентство Німеччини відмовило компанії Nord Stream 2 в наданні дерогації (часткове скасування старого закону) за заявкою від 10 січня 2020 року. Влада вважає, що на 23 травня 2019 р газопровід «Північний потік – 2» не відповідав критерію «завершеності проекту», як того вимагає параграф 28b пункту 1 федерального закону про енергетичні господарства ФРН.
«15 червня компанія Nord Stream 2 подала апеляцію проти рішення ФСА до Верховного регіонального суду Дюссельдорфа. Nord Stream 2 наполягає, що на 23 травня 2019 р газопровід був завершений з точки зору економічної функціональності. Компанія прийняла безповоротні інвестиційні рішення на мільярди євро, грунтуючись на діяла правовій базі, задовго до того, як Європейська комісія оголосила про наміри змінити Газову директиву», – заявили виданнюв Nord Stream 2 AG.
У проектній компанії відзначили, що «міжнародні правові експерти підтвердили, що звуження визначення « завершення проекту» до висновку про фізичне будівництво газопроводу порушить захист законних очікувань і інших фундаментальних прав в законодавстві ЄС... Це також суперечило б конституційним гарантіям Основного закону Німеччини», – кажуть газовики.
У компанії відзначили, що «Північний потік – 2» – проект, який отримав всі необхідні дозволи, реалізується відповідно до чинного національного та міжнародного законодавства. Експлуатація газопроводу буде здійснюватися відповідно до вимог всіх чинних законів.
Як відомо, Європарламент 4 квітня 2019 року прийняв оновлену директиву (закон Євросоюзу), що поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять в союз, в тому числі Nord Stream 2. Серед головних положень директиви – поділ компаній, що постачають газ і компаній, його транспортують. Це означає, що компанія-оператор «Північного потоку – 2» повинна бути незалежною від «Газпрому», а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.
Нагадаємо: посол США в Німеччині Річард Гренелл підтвердив інформацію щодо планів США ввести нові санкції проти проєкту магістрального газопроводу з РФ в ФРН «Північний потік – 2».
Як повідомлялось, раніше уряд Німеччини повідомив, що має намір надавати політичну підтримку компаніям, що працюють над газопроводом «Північний потік – 2».
Також Німеччина пригрозила США митами на американський газ через санкції проти «Північного потоку 2».
В Кремлі заявили, що санкції США не стануть на заваді завершенню газопроводу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].