Захворіло у світі
18,364,694
Померло у світі
695,848
Вилікувалось у світі
10,965,634
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
«Газпром» судитиметься із ФРН через рішення по «Північному потоку – 2»

«Газпром» судитиметься із ФРН через рішення по «Північному потоку – 2»

Позов стосується норм Третього енергопакету ЄС

«Газпром» судитиметься із ФРН через рішення по «Північному потоку – 2»
фото www.nord-stream2.com/

Оператор газогону Nord Stream 2 AG подав апеляцію до Верховного регіонального суду Дюссельдорфа на рішення Федерального мережевого агентства Німеччини, яке відмовилася виводити газопровід з-під норм Третього енергопакету ЄС. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Швейцарська компанія, яка на 100% належить «Газпрому», вважає рішення німецького регулятора «дискримінаційним» і таким, що суперечить «конституційним гарантіям основі закону» країни, заявили Nord Stream 2 AG.

15 травня Федеральне мережеве агентство Німеччини відмовило компанії Nord Stream 2 в наданні дерогації (часткове скасування старого закону) за заявкою від 10 січня 2020 року. Влада вважає, що на 23 травня 2019 р газопровід «Північний потік – 2» не відповідав критерію «завершеності проекту», як того вимагає параграф 28b пункту 1 федерального закону про енергетичні господарства ФРН.

«15 червня компанія Nord Stream 2 подала апеляцію проти рішення ФСА до Верховного регіонального суду Дюссельдорфа. Nord Stream 2 наполягає, що на 23 травня 2019 р газопровід був завершений з точки зору економічної функціональності. Компанія прийняла безповоротні інвестиційні рішення на мільярди євро, грунтуючись на діяла правовій базі, задовго до того, як Європейська комісія оголосила про наміри змінити Газову директиву», – заявили виданнюв Nord Stream 2 AG.

У проектній компанії відзначили, що «міжнародні правові експерти підтвердили, що звуження визначення « завершення проекту» до висновку про фізичне будівництво газопроводу порушить захист законних очікувань і інших фундаментальних прав в законодавстві ЄС... Це також суперечило б конституційним гарантіям Основного закону Німеччини», – кажуть газовики.

У компанії відзначили, що «Північний потік – 2» – проект, який отримав всі необхідні дозволи, реалізується відповідно до чинного національного та міжнародного законодавства. Експлуатація газопроводу буде здійснюватися відповідно до вимог всіх чинних законів.

Як відомо, Європарламент 4 квітня 2019 року прийняв оновлену директиву (закон Євросоюзу), що поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять в союз, в тому числі Nord Stream 2. Серед головних положень директиви – поділ компаній, що постачають газ і компаній, його транспортують. Це означає, що компанія-оператор «Північного потоку – 2» повинна бути незалежною від «Газпрому», а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Нагадаємо: посол США в Німеччині Річард Гренелл підтвердив інформацію щодо планів США ввести нові санкції проти проєкту магістрального газопроводу з РФ в ФРН «Північний потік – 2». 

Як повідомлялось, раніше уряд Німеччини повідомив, що має намір надавати політичну підтримку компаніям, що працюють над газопроводом «Північний потік – 2». 

Також Німеччина пригрозила США митами на американський газ через санкції проти «Північного потоку 2».

В Кремлі заявили, що санкції США не стануть на заваді завершенню газопроводу.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті