США відмовились від переговорів з ЄС щодо цифрового податку

США відмовились від переговорів з ЄС щодо цифрового податку

Наміри обкласти податком американських цифрових гігантів у США вважають несправедливим

США відмовились від переговорів з ЄС щодо цифрового податку
фото www.flickr.com/photos/demuxxx/3716675883

США шокували Європу, відмовившись від перемовин щодо міжнародного цифрового податку. Більш того, як повідомляє CNBC, американська сторона пригрозила заходами у відповідь, якщо Європа просуватиме свій план.

Низка європейських країн розраховує обкласти податками цифрові компанії, в основному американські.

В листі до Франції, Італії, Іспанії та Британії Сполучені Штати заявили, що міжнародні переговори зайшли в глухий кут. Одне з джерел CNBC підтвердило існування цього листа. Міністр фінансів Бруно Ле Мер заявив, що лист США був «провокацією».

Нагадаємо: на початку 2019 року європейські уряди не змогли ввести цифровий податок в масштабах ЄС та почали переговори з Організацією економічної співпраці та розвитку в пошуках єдиного міжнародного підходу. Між тим, низка країн самостійно вирішила ввести цей податок, першою стала Франція. Однак це рішення французької влади викликало напруженість у відносинах із США, торговий представник Сполучених Штатів Роберт Лайтхайзер заявив, що новий податок несправедливий по відношенню до американських компаній. Він тоді сказав, що США у відповідь введуть мита на певні французькі товари.  

Нагадаємо: влітку цього року французький сенат остаточно затвердив законопроект про оподаткування технологічних гігантів. З липня 26 цифрових компаній з прибутком, що перевищує 750 мільйонів євро, будуть обкладатися 3%-м податком. Новий податок отримав  GAFA – за першими літерами назв Google, Apple, Facebook і Amazon.

У вересні 2019 року нові комісари Європейського союзу заявили, що блоку слід ввести цифровий податок самостійно, якщо угода з цього питання на глобальному рівні не буде досягнуто до кінця 2020 року

Услід за Францією цифровий податок ввела також Італія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті