Захворіло у світі
93,158,547
Померло у світі
1,995,273
Вилікувалось у світі
51,421,906
Захворіло в Україні
1,146,963
Померло в Україні
20,542
Вилікувалось в Україні
847,391
Позов «Енергоатому» до Міненерго не спрямований на вихід компанії з-під контролю міністерства – віцепрезидент НАЕК

Позов «Енергоатому» до Міненерго не спрямований на вихід компанії з-під контролю міністерства – віцепрезидент НАЕК

Метою позову є прагнення держкомпанії отримати від Міненерго можливість оптимізувати структуру та провести кадрові реформи

Позов «Енергоатому» до Міненерго не спрямований на вихід компанії з-під контролю міністерства – віцепрезидент НАЕК
фото: facebook

Звернення «Енергоатому» до Господарського суду м.Києва з позовом до Міністерства енергетики про визнання недійсними окремих пунктів статуту підприємства пов'язано з наміром компанії оптимізувати структуру і провести кадрові реформи. Про це повідомив віцепрезидент НАЕК з розвитку Герман Галущенко у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

«Тут немає ніяких конспірологічних теорій і змови. Все дуже просто: ми хочемо оперативно оптимізувати структуру підприємства, оскільки питання команди термінове», – заявив Галущенко. 

За його словами, попереднє керівництво міністерства затвердило зміни до статуту НАЕК, які не відповідають законодавству та обмежують повноваження підприємства, зокрема, зміни в структурі компанії.

Водночас Галущенко зазначив, що Міненерго відмовило «Енергоатому» в затвердженні нової редакції статуту, а також двічі повернуло без узгодження проєкт нової структури НАЕК, що спричинило подачу компанією позову до міністерства.

«Ми вирішили достукатися до міністерства через суд – з позовом про визнання недійсними окремих пунктів статуту», – роз'яснив Галущенко.

Згідно з повідомленням на сайті НАЕК у четвер, чинна редакція статуту унеможливлює проведення кардинальних змін, зокрема, в проведенні кадрових реформ. У зв'язку з цим компанія підготувала нову редакцію статуту, в якій повністю враховані норми та вимоги законодавства, зокрема, щодо прийняття управлінських рішень, здійснення фінансово-господарської діяльності та протидії корупції, уточнили в «Енергоатомі», вказавши, що з початку травня Міненерго двічі відмовило у затвердженні змін до статуту.

Т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець у коментарі «Радіо Свобода» повідомила, що їй відомо про звернення «Енергоатому» до суду.

«Надала відповідним службам опрацювати це питання. Це були внесені зміни до статуту «Енергоатому» попереднім керівником міністерства. Тому після надання правової оцінки будуть прийматися відповідні рішення», – заявила Буславець.

Раніше повідомлялося, що «Енергоатом» хоче через суд позбутися контролю Міненерго. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті