Євросоюз вважає тривожним сигналом відставку Смолія

Євросоюз вважає тривожним сигналом відставку Смолія

В ЄС наголосили, що від незалежності НБУ залежатиме підтримка ЄС реформ в Україні

Євросоюз вважає тривожним сигналом відставку Смолія
Яків Смолій
Фото: ukrinform.ua

У Європейському союзі заявили, що рішення глави Національного банку України Якова Смолія піти з посади «тривожним сигналом» і виступили за самостійну роль НБУ. Про це заявив офіційний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Пітер Стано, передає Інтерфакс-Україна.

«Оголошення про відставку глави Національного банку України Якова Смолія на тлі ймовірного політичного тиску посилає тривожний сигнал. Банк повинен зберігати здатність самостійно виконувати свою роль. Підрив цього важливого інституту ставить під загрозу авторитет і підтримку програми реформ в Україні», – заявив він.

У ЄС наголосили, що і надалі будуть підтримувати Україну в проведенні вкрай необхідних реформ, але розраховують на те, що українська влада виконає свої зобов’язання.

Стано також нагадав що створення сильного та незалежного Нацбанку стало фундаментальним досягненням для України, яке «як і раніше має вирішальне значення для майбутнього успіху країни».

«Протягом останніх років Національний банк України зробив сміливі і такі необхідні кроки для забезпечення макрофінансової стабільності України і сприяння сталому відновленню економіки. Політика банку добре послужила українській економіці і українському народу завдяки стабілізації національної валюти, зниження інфляції і збільшення іноземних резервів, реструктуризації всього банківського сектора і поверненню активів, втрачених в результаті банківського шахрайства», – наголосив Стано.

Як повідомлялося, напередодні ввечері голова НБУ Яків Смолій написав заяву про звільнення через політичний тиск.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) також висловив занепокоєння через відставку голови НБУ Якова Смолія.

Тим часом, інвестори погіршили оцінку бізнес-клімату України до рівня 2015 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті