Захворіло у світі
42,641,728
Померло у світі
1,150,157
Вилікувалось у світі
28,776,373
Захворіло в Україні
343,498
Померло в Україні
6,391
Вилікувалось в Україні
141,508
Баржа, здатна добудувати «Північний потік 2», увійшла в води Данії

Баржа, здатна добудувати «Північний потік 2», увійшла в води Данії

Судно прямує в німецький порт Мукран, де зберігаються труби для будівництва газопроводу

Баржа, здатна добудувати «Північний потік 2», увійшла в води Данії
ілюстративне зображення
фото Nord Stream 2

Російська баржа «Фортуна» з системою якірного позиціонування вийшла з німецького порту Мукран наступного дня після того, як влада Данії дозволила суднам цього типу брати участь у будівництві газопроводу «Північний потік-2».

Як повідомляє РБК, баржа-трубоукладач «Фортуна» увійшла в територіальні води Данії. Про це свідчать дані сервісів стеження за рухом морських суден MarineTraffic і Myshiptracking.

За даними останнього, судно 7 липня покинуло територіальні води Німеччини та увійшло в данську частину Балтійського моря. В якості кінцевої точки маршруту вказано німецький порт Мукран, де зберігаються труби для будівництва газопроводу.

Данія дала дозвіл на будівництво частини «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах в жовтні 2019 року, проте в грудні, коли залишалося прокласти 160 км труб, США ввели санкції проти підрядників. В результаті швейцарська компанія Allseas, основний підрядник «Газпрому» при будівництві «Північного потоку-2», заявила про зупинку робіт в акваторії Данії – її судна, обладнані системою динамічного позиціонування, покинули район будівництва.

Через відсутність суден, здатних продовжити роботи з укладання труби на великій глибині, будівництво газопроводу призупинили.

У січні поточного року російський президент Владімір Путін заявляв, що РФ в змозі сама добудувати «Північний потік-2». Глава російського Міненерго Олександр Новак говорив, що газопровід здатний добудувати трубоукладач «Академік Черський», пізніше також називалася російська баржа «Фортуна».

У лютому «Академік Черський» вийшов з порту Находки і до початку травня дістався до Мукрана, де знаходиться логістичний термінал проєкту будівництва трубопроводу «Північний потік-2» і зберігаються труби, необхідні для завершення будівництва.

Пізніше з'ясувалося, що в німецькому порту також стоїть трубоукладач «Фортуна», який належить російській державній компанії «Межрегионтрубопроводстрой». Він брав участь в будівництві «Північного потоку-2» в російській акваторії, проте в данських водах судно працювати не може, тому що оснащене лише системою якірного позиціонування.

6 липня данське енергетичне агентство повідомило, що трубоукладальні судна з якірним позиціонуванням можуть бути задіяні в будівництві газопроводу в територіальних водах Данії. Таким чином влада Данії задовольнила запит проєктної компанії Nord Stream 2 AG. Наступного дня після цього рішення «Фортуна» вийшла з порту Мукран і попрямувала в бік Данії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті