Бізнес-спільнота наполягає на продовження терміну дії «зелених» тарифів

Бізнес-спільнота наполягає на продовження терміну дії «зелених» тарифів

Бізнесмени вимагають продовження щонайменше на два роки

Бізнес-спільнота наполягає на продовження терміну дії 	«зелених» тарифів
Фото: pixabay.com

Бізнес-спільнота закликає парламент підтримати поправку про продовження терміну дії «зеленого» тарифу щонайменше на два роки під час ухвалення законопроєкту №3658 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії».

Відповідну заяву викладено в листі Американської торговельної палати в Україні, Європейської бізнес-асоціації, Спілки українських підприємців, Американсько-української ділової ради, CEO Club, а також Української вітроенергетичної асоціації, Української асоціації відновлюваної енергетики та Європейсько-українського енергетичного агентства – передає агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на копію листа. 

«Забезпечити підтримку переважної більшості інвесторів можливо шляхом включення поправки про продовження на два роки дії угод про купівлю-продаж електроенергії з ВДЕ у разі зменшення тарифу на 15% сонячних проектів і на 7,5% для вітрових проєктів, введених в експлуатацію 01.07.2015 – 31.12.2019 рр.», – ідеться в документі.

Будь-які інші зміни до законопроєкту мають відповідати положенням підписаного 10 червня 2020 року меморандуму, зокрема передбачати стабілізаційне положення для гарантії того, що подальші зміни не погіршуватимуть умов для інвесторів ВДЕ й не суперечитимуть положенням меморандуму, пояснило бізнес-співтовариство.

Як повідомлялося, комітет Верховної Ради з питань енергетики й ЖКГ розгляне законопроєкт №3658 про умови підтримки зеленої генерації на засіданні 20 липня, а парламент – на позачерговому засіданні 21 липня.

4 липня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №3658, який покликаний знизити та реструктуризувати «зелений» тариф. 

На необхідності його ухвалення до початку парламентських канікул наполягали й інвестори, і Міністерство енергетики, а також НЕК «Укренерго», оскільки багато його норм мають набути чинності з 1 серпня з метою стабілізації ситуації в галузі ВДЕ та погашення боргів перед зеленою енергетикою, що становлять за даними ДП «Гарантований покупець» 17,5 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті