На заміну російському газу: Ізраїль ратифікував будівництво Східно-Середземноморського газопроводу

На заміну російському газу: Ізраїль ратифікував будівництво Східно-Середземноморського газопроводу

EastMed, через який газ йтиме в Європу, тепер має схвалення від урядів усіх держав – Греції, Кіпру та Ізраїлю

На заміну російському газу: Ізраїль ратифікував будівництво Східно-Середземноморського газопроводу
фото www.flickr.com/photos/twowheeledphotog/4523197099

Влада Ізраїлю ратифікувала рамкову угоду з Грецією та Кіпром щодо будівництва Східно-Середземноморського газопроводу (EastMed).

Як повідомляє OilExp, документ був підписаний міністрами енергетики трьох країн ще в січні, але було необхідно отримати схвалення і урядів держав.

Кабміністрів Ізраїлю дав своє добро газопроводу і тепер необхідно дістати схвалення регулюючих органів і парламенту.

«Затвердження урядом рамкової угоди про прокладання газопроводу між Ізраїлем і Європою є історичним кроком на шляху до того, щоб Ізраїль став країною-експортером енергоресурсів», – заявив ізраїльський міністр енергетики Юваль Штайніц.

Як відомо, в Греції угоду ратифікували ще в травні, на Кіпрі – на минулому тижні.

Протяжність EastMed складе близько 2 000 км, потужність – 12 млрд куб. м на рік. Через нього газ буде поставлятися з офшорних родовищ, розташованих між Ізраїлем і Кіпром, в Грецію і далі в інші держави південно-східної Європи.

За даними грецьких ЗМІ, EastMed стане найдовшим підводним газопроводом в світі. Очікується, що він буде введений в експлуатацію в 2025-2026 роках.

Європейський союз в наприкінці 2015 року присвоїв EastMed статус «Проекту загального інтересу» (PCI) і вже заплатив 2 млн євро за техніко-економічне обґрунтування. Очікується, що не пізніше 2022 року Брюссель ухвалить рішення про те, чи візьме ЄС на себе половину загальної вартості проекту, який зараз оцінюється приблизно в 6-7 млрд євро.

Нагадаємо: в січні 2020 року Греція, Кіпр та Ізраїль підписали в Афінах угоду про початок будівництва Східно-середземноморського газопроводу (EastMed).

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло