Литва вимагає в США суворих заходів щодо БілАЕС, таких же, як стосовно «Північного потоку 2»
Ця станція становить ядерну і геополітичну загрозу Литві і всьому регіону, вважають в литовському уряді

Литовський міністр енергетики Жигімантас Вайчюнас вимагає більшого залучення США в забезпечення безпеки в прибалтійському регіоні у зв'язку з тим, що Білорусь завершує будівництво АЕС в Островці біля кордону з Литвою, передає Інтерфакс з посиланням на Міненерго республіки.
У телефонній розмові з секретарем США з енергетичних питань Деном Бруєттом литовський міністр підкреслив, що ця станція становить ядерну і геополітичну загрозу Литві і всьому регіону.
«У випадку з проектом газопроводу «Північний потік 2» ми бачимо і вітаємо активні й ефективні дії США. Не менше залучення США необхідно і в питанні іншої регіональної загрози – БілАЕС», – заявив Вайчюнас, зазначивши, що запуск атомної станції не варто наближати за рахунок безпеки.
Білорусь веде будівництво АЕС поруч з містом Островець у Гродненській області за російським проектом «ВВЕР-1200». Вона буде складатися з двох енергоблоків потужністю 1200 МВт кожен. Міненерго Білорусі повідомляло, що планується забезпечити введення першого енергоблоку БілАЕС протягом 2020 року, другого – в 2021 році. Генпідрядником будівництва АЕС є «Атомстройекспорт» (структура «Росатома»).
Литва заявляє, що станція не буде достатньо безпечною. Білорусь наполягає, що АЕС буде відповідати найвищим стандартам безпеки.
Раніше повідомлялося, що Литва вимагає в ЄС ввести санкції проти Білорусі й Росії за будівництво Білоруської АЕС.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].