Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
МЗС Литви: влада Білорусі змусила Тихановську поїхати, не залишивши їй вибору

МЗС Литви: влада Білорусі змусила Тихановську поїхати, не залишивши їй вибору

Опозиція за межами Білорусі створить «уряд у вигнанні»

МЗС Литви: влада Білорусі змусила Тихановську поїхати, не залишивши їй вибору
фото Facebook Светлана Тихановская

Від'їзд в Литву кандидата в президенти Білорусії Світлани Тихановської не обговорювався між Вільнюсом і Мінськом на високому рівні, повідомив глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс. За його словами, влада Білорусі поставила Тихановську перед вибором: або покинути країну, або «інші, не дуже зручні варіанти». Він не уточнив, що мається на увазі, передає Коммерсант.

11 серпня Лінас Лінкявічюс повідомив, що Світлана Тихановська покинула Білорусь і знаходиться в Литві. Пізніше її довірена особа Ольга Ковалькова повідомила, що Тихановську змусили покинути країну. Напередодні кандидат стверджувала, що не збирається нікуди виїжджати. У той день вона відправилася в ЦВК подавати скаргу на підсумки президентських виборів 9 серпня і, за словами глави МЗС Литви, після цього 7 годин «була невідомо де».

«Потім, я так розумію, їй запропонували не дуже великий вибір: або покинути країну, або інші, не дуже зручні варіанти, скажімо. І вона вирішила приїхати, оскільки у неї є віза і влада сприяла цьому. Може, це частина плану, що вона не буде в країні і буде менше причин для цих заворушень», – сказав Лінас Лінкявічюс в ефірі радіостанції «Ехо Москви».

Нагадаємо, напередодні свого від'їзду Тихановська заявила, що не визнає підсумки виборів, згідно з якими Олександр Лукашенко набрав більше 80% голосів.

12 серпня ці результати були оскаржені всіма опозиційними кандидатами. У білоруській опозиції заявили, що добиватимуться визнання Світлани Тихановської законним президентом країни. Крім того, за межами Білорусі буде створено «уряд у вигнанні».

Також глава МЗС Литви заявив, що Білорусь повинна провести нові вибори президента, оскільки попередні «не є вільними, демократичними».

Як повідомлялося, президент Литви Гітанас Науседа сьогодні повідомив, що його країна спільно з Латвією та Польщею підготувала план з вирішення кризи в Білорусі. Він перерахував три пункти цього плану: припинення насильства щодо протестувальників, звільнення затриманих, початок діалогу влади з представниками громадянського суспільства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті