Захворіло у світі
30,183,223
Померло у світі
946,158
Вилікувалось у світі
20,532,559
Захворіло в Україні
169,472
Померло в Україні
3,468
Вилікувалось в Україні
75,486
ЄС відмовляється визнавати санкції США проти «Північного потоку – 2»

ЄС відмовляється визнавати санкції США проти «Північного потоку – 2»

Брюссель вважає, що вони порушують міжнародне право

ЄС відмовляється визнавати санкції США проти «Північного потоку – 2»
фото Shutterstock

Єврокомісія відреагувала на погрози з боку Вашингтона щодо введення санкцій проти компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу «Північний потік – 2».

«Екстериторіальносте застосування санкцій порушує міжнародне право», – заявила виданню Handelsblatt прессекретар комісара з енергетики Кадрі Сімсон.

Вона наголосила, що ЄС в принципі відкидає введення санкцій третіми країнами відносно компаній ЄС, які ведуть законний бізнес.

В ЄК також підкреслили той факт, що уряд США не провоив жодних консультацій з Брюсселем.

«Метою Комісії завжди було забезпечити, щоб «Північний потік – 2» у разі реалізації працював прозорим і недискримінуючим чином при належному рівні контролю і відповідно до найважливіших принципів міжнародного і європейського законодавства в галузі енергетики», – сказала Сімсон.

Нагадаємо:нещодавно сенатори США Тед Круз, Том Коттон і Рон Джонсон написали лист керівництву компанії Faehrhafen Sassnitz, яка є оператором порту Мукран, де зберігаються труби для завершення трубопроводу «Північний потік – 2», і пригрозили «фінансовим руйнуванням» підприємства в разі участі в продовженні робіт над проектом. 

Як повідомлялось, один з учасників проекту, німецький партнер «Газпрому» компанія Uniper попередила про вірогідність зриву «Північного потоку – 2» через американські санкції.

Як повідомлялось, глава Міністерства закордонних справ ФРН Хайко Маас заявив, що Німеччина виступає проти американських санкцій щодо російського газопроводу «Північний потік – 2». За його словами, Європа самостійно вирішуватиме у кого їй купувати енергоносії.

Між тим, нещодавно стало відомо, що орендар баржі, яка могла б добудувати «Північний потік – 2» відмовився від участі в проєкті

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті