Газопостачальні компанії Фірташа з 1 серпня не розраховуються з «Нафтогазом» за газ для населення

Газопостачальні компанії Фірташа з 1 серпня не розраховуються з «Нафтогазом» за газ для населення

Компанія планує звернутися до суду для примусового стягнення боргів

Газопостачальні компанії Фірташа з 1 серпня не розраховуються з «Нафтогазом» за газ для населення
Фото: фейсбук-сторінка РГК

Газопостачальні компанії (газзбути), що працюють під брендом Регіональна газова компанія (РГК), з 1 серпня 2020 року припинили здійснювати оплату природного газу, який вони отримали від НАК «Нафтогаз України» під час дії спецобов’язків (ПСО). Про це повідомляє пресслужба компанії.

«Через особливості нарахування плати за газ для потреб населення, газзбути традиційно розраховувались з «Нафтогазом» із відстрочкою приблизно в місяць. Таким чином, після старту опалювального сезону борг газзбутів перед «Нафтогазом» зростає із жовтня до грудня, а з січня по вересень – зменшується, завдяки оплаті газу за попередні місяці», – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що за липень (останній місяць дії ПСО) газзбути РГК отримали від «Нафтогазу» природний газ для населення на 340 млн грн, проте в серпні 2020 року перерахували лише 700 000 грн.

«Нафтогаз» із розумінням ставиться до труднощів контрагентів в умовах вільного ринку газу. Проте борги, накопичені в попередні періоди, можуть ускладнити процес переходу. Зокрема, через непогашення боргів за газ, відпущений за дії режиму, «Нафтогаз» змушений розпочати підготовку судових позовів для примусового стягнення боргів», – попереджають у «Нафтогазі».

Нагадаємо, що аналогічна ситуація спостерігалась протягом опалювального сезону 2019/2020 року: борг усіх газзбутів за отриманий природний газ для потреб населення у жовтні-грудні 2019 року збільшився на 5,88 млрд грн (25%) та досяг, станом на 31.12.19 р., 28,854 млрд грн. Попри збільшення платежів у січні-липні 2020 року, борг газзбутів за природний газ для потреб населення зріс у порівнянні з початком минулого опалювального сезону на 1,116 млрд грн (з них 0,338 млрд грн – РГК) та склав станом на 31.08.20 24,091 млрд грн (з них 12,826 млрд грн – борг газзбутів РГК).

Основний гравець на ринку постачань домогосподарствам – газзбути підконтрольні групі компаній РГК Дмитра Фірташа. Вона контролює понад 20 облгазів і газзбутів, які займали в першому кварталі 2020 року 69% частку ринку. Ще 2% ринку, за оцінкою регулятора, займала на початку цього року держкомпанія Нафтогаз, 29% – інші постачальники.

Як повідомлялося раніше, у низці українських міст вчасний старт опалювального сезону під загрозою через борги 98 виробників тепла.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті