Захворіло у світі
39,965,414
Померло у світі
1,113,307
Вилікувалось у світі
27,494,768
Захворіло в Україні
303,638
Померло в Україні
5,673
Вилікувалось в Україні
126,489
З 11 вересня розпочнуть свою роботу Обласні прокуратури

З 11 вересня розпочнуть свою роботу Обласні прокуратури

До реформи такі прокуратури називалися регіональними

З 11 вересня розпочнуть свою роботу Обласні прокуратури
Генеральний прокурор України Ірин Венедіктова
Фото: фейсбук-сторінка Офісу генерального прокурора

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова своїм указом від 8 вересня 2020 року визначила 11 вересня датою початку роботи обласних прокуратур. Відповідний указ був опублікований у газеті «Голос України». 

Документ передбачає, що 11 вересня розпочнуть роботу прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська обласні прокуратури. А також Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська обласні прокуратури та Київська міська прокуратура.

Крім того, на правах обласних прокуратур з 11 вересня діятимуть Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Центрального регіону, Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Південного регіону, Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону та Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил.

Нагадаємо: у вересні 2019 року, президент Володимир Зеленський підписав закон покликаний сприяти реформуванню прокуратури.

Військові прокуратури мали ліквідувати, а прокуратури різних рівнів назвати по-новому: місцеві – окружними, регіональні – обласними, а генпрокуратуру – Офісом генпрокурора.

Створення нових структур означало, що колишні працівники мають пройти переатестацію, щоб залишитися там працювати. Суть реформи в тому, щоб кількість працівників зменшилася, зарплатні їхні зросли, а генпрокурор мав більше повноважень.

Коли реформа стартувала, генпрокурором був Руслан Рябошапка, а від середини березня 2020 генпрокуроркою стала Ірина Венедіктова. Вона запевняла, що реформу не зупинятиме, але бачить в ній недоліки, які треба усувати.

«Реформа буде однозначно продовжена. Я, будучи депутатом, голосувала за неї, і тому не бачу жодних підстав, чому б реформа мала зупинитись. Я не розумію, чому люди говорять, що реформа може закінчитися. Це абсолютно не так», – говорила Венедіктова в інтерв'ю Українській правді. 

Наприкінці 2019 року тодішній генпрокурор Руслан Рябошапка повідомив, що Офіс генпрокурора запрацює з початку 2020-го року, що в ньому працюватиме 1 500 людей, замість 2 500 , і що з колишніх прокурорів переатестацію пройшли 610 прокурорів. Решту мали донабрати пізніше.

З початку березня 2020 року розпочалася атестація понад 3 700 прокурорів і слідчих, які подали свої заяви, але вже з регіональних (з 11 вересня – обласних) прокуратур.

16 липня Ірина Венедіктова повідомила, що наразі у судах перебувають 1 006 справ за позовами експрацівників органів прокуратури як до Офісу генпрокурора, так і до регіональних прокуратур, і 676 з них стосуються поновлення на роботі в Офісі генпрокурора. Вона пообіцяла, що Офіс генпрокурора виплатить люстрованим прокурорам 50 млн грн.

7 вересня генпрокурор обговорила реформу з міжнародними партнерами.

«Наразі триває формування нових обласних прокуратур, а наприкінці вересня розпочнеться атестація місцевих прокурорів. Також в активній фазі другий добір в Офіс Генпрокурора спеціалістів з-поза системи. Директор Тренінгового центру прокурорів України Олеся Отраднова представила партнерам також нові підходи до перепідготовки кадрів за принципом безперервного навчання», – сказано в повідомленні на сайті Офісу генерального прокурора.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті