З 11 вересня розпочнуть свою роботу Обласні прокуратури
До реформи такі прокуратури називалися регіональними

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова своїм указом від 8 вересня 2020 року визначила 11 вересня датою початку роботи обласних прокуратур. Відповідний указ був опублікований у газеті «Голос України».
Документ передбачає, що 11 вересня розпочнуть роботу прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська обласні прокуратури. А також Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська обласні прокуратури та Київська міська прокуратура.
Крім того, на правах обласних прокуратур з 11 вересня діятимуть Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Центрального регіону, Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Південного регіону, Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону та Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил.
Нагадаємо: у вересні 2019 року, президент Володимир Зеленський підписав закон покликаний сприяти реформуванню прокуратури.
Військові прокуратури мали ліквідувати, а прокуратури різних рівнів назвати по-новому: місцеві – окружними, регіональні – обласними, а генпрокуратуру – Офісом генпрокурора.
Створення нових структур означало, що колишні працівники мають пройти переатестацію, щоб залишитися там працювати. Суть реформи в тому, щоб кількість працівників зменшилася, зарплатні їхні зросли, а генпрокурор мав більше повноважень.
Коли реформа стартувала, генпрокурором був Руслан Рябошапка, а від середини березня 2020 генпрокуроркою стала Ірина Венедіктова. Вона запевняла, що реформу не зупинятиме, але бачить в ній недоліки, які треба усувати.
«Реформа буде однозначно продовжена. Я, будучи депутатом, голосувала за неї, і тому не бачу жодних підстав, чому б реформа мала зупинитись. Я не розумію, чому люди говорять, що реформа може закінчитися. Це абсолютно не так», – говорила Венедіктова в інтерв'ю Українській правді.
Наприкінці 2019 року тодішній генпрокурор Руслан Рябошапка повідомив, що Офіс генпрокурора запрацює з початку 2020-го року, що в ньому працюватиме 1 500 людей, замість 2 500 , і що з колишніх прокурорів переатестацію пройшли 610 прокурорів. Решту мали донабрати пізніше.
З початку березня 2020 року розпочалася атестація понад 3 700 прокурорів і слідчих, які подали свої заяви, але вже з регіональних (з 11 вересня – обласних) прокуратур.
16 липня Ірина Венедіктова повідомила, що наразі у судах перебувають 1 006 справ за позовами експрацівників органів прокуратури як до Офісу генпрокурора, так і до регіональних прокуратур, і 676 з них стосуються поновлення на роботі в Офісі генпрокурора. Вона пообіцяла, що Офіс генпрокурора виплатить люстрованим прокурорам 50 млн грн.
7 вересня генпрокурор обговорила реформу з міжнародними партнерами.
«Наразі триває формування нових обласних прокуратур, а наприкінці вересня розпочнеться атестація місцевих прокурорів. Також в активній фазі другий добір в Офіс Генпрокурора спеціалістів з-поза системи. Директор Тренінгового центру прокурорів України Олеся Отраднова представила партнерам також нові підходи до перепідготовки кадрів за принципом безперервного навчання», – сказано в повідомленні на сайті Офісу генерального прокурора.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].