Захворіло у світі
64,561,850
Померло у світі
1,493,925
Вилікувалось у світі
41,515,472
Захворіло в Україні
772,760
Померло в Україні
12,960
Вилікувалось в Україні
384,426
Туреччина знову відправляє дослідницьке судно в суперечливі води Східного Середземномор'я

Туреччина знову відправляє дослідницьке судно в суперечливі води Східного Середземномор'я

Анкара повертає Oruch Reis після того, як в середині серпня його відкликала

Туреччина знову відправляє дослідницьке судно в суперечливі води Східного Середземномор'я
фото www.aa.com.tr

Туреччина повертає своє дослідницьке судно Oruch Reis в суперечливі води Східного Середземномор'я.

Як повідомляє ВВС, в середині вересня Анкара вивела судно з району, на який претендують і Греція, і Кіпр, після серйозного дипломатичного скандалу. Однак сьогодні Туреччина попередила, що відновлює розвідку газу і нафти на південь від грецького острова Кастелорізо. Oruch Reis супроводжують ще два судна – «Отаман» і «Чингісхан».

Видання нагадує, що 10 серпня Греція і Туреччина почали серйозну суперечку з приводу сейсморозвідки в регіоні. Прагнучи знизити напруженість, Туреччина в середині вересня відкликала свій корабель. Тоді це дало надію на те, що дві держави-члена НАТО зрозуміють один одного, хоча вже тоді Анкара заявила, що повертає судно тільки для ремонту.

Зараз дослідження поновлюються до 20 жовтня. Міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас заявив, що це нова серйозна ескалація напруженості та що Туреччина грає «дестабілізуючу роль» в регіоні.

Нагадаємо: Європейський союз розглядає подальші санкції проти Туреччини у зв'язку з її розвідкою енергоресурсів в суперечливих водах східного Середземномор'я, де в останні роки Ізраїль, Кіпр і Єгипет виявили значні запаси природного газу.

Як повідомлялось, наприкінці вересня країни, що входять в Газовий форум Східного Середземномор'я, підписали угоду про створення міжурядової організації. Документ підписали представники Єгипту, Ізраїлю, Греції, Кіпру, Італії та Йорданії.

Більше про ситуацію можна дізнатись із матеріалу Mind «За блакитну батьківщину!»: як Ердоган роздмухав геополітичний шторм у Середземномор’ї».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті