Лондон готовий піти на поступки по Brexit, щоб домогтися угоди з ЄС
Джонсон продовжує наполягати на своєму, однак парламент країни, схоже, змусить його викинути суперечливі пункти з угоди, говорять джерела

Британська влада готова піти на деякі поступки щодо суперечливого плану прем'єра Бориса Джонсона, який порушує умови угоди з ЄС по Brexit. Це може вдихнути нове життя в переговори з блоком, які знову зайшли в глухий кут, повідомили джерела Bloomberg.
У п'ятницю прем'єр-міністр Великобританії оголосив, що Великобританія готується вийти з єдиного ринку і митного союзу без укладення нової угоди про вільну торгівлю. Однак він також сказав, що завжди готовий вислухати лідерів ЄС, якщо вони повернуться з «фундаментальною зміною підходу».
Одна з перешкод, з якою зіткнулися учасники переговорів, – це відновлення довіри, яку було серйозно підірвано законопроєктом Джонсона про внутрішній ринок Великобританії, який переписує деякі частини угоди про вихід з блоку, яку він уклав з ЄС торік. Блок подає судовий позов проти Великобританії, і європейські лідери зажадали, щоб Джонсон зняв суперечливі положення, що стосуються торгівлі з Північною Ірландією.
Поки що прем'єр-міністр відмовляється, але його підлеглі говорять, що парламент змусить Джонсона, коли члени Палати лордів – верхньої палати британського парламенту – приберуть ті статті, які порушують міжнародне право.
Сьогодні, 19 жовтня, законопроєкт починає свій шлях через парламент. Законодавці навряд чи взагалі відмовляться від тексту, але майже напевно приберуть найбільш суперечливі частини в найближчі тижні, кажуть інсайдери.
Це змусить Джонсона вирішувати, наскільки сильно і чи буде він боротися, щоб залишити ці пункти. Джерела очікують, що Джонсон знизить або пом'якшить тон в найбільш суперечливих частинах законопроєкту, якщо торговельна угода буде укладена з ЄС.
За словами одного зі співрозмовників агентства, сам закон з самого початку був покликаний служити тактичним кроком на переговорах.
Нагадаємо: днями Джонсон закликав країну готуватися до відокремлення від загальноєвропейського ринку і митного союзу з 1 січня 2021 року без торгової угоди.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].