Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
Росія погодилася заморозити свою кількість ядерних боєголовок на вимогу США

Росія погодилася заморозити свою кількість ядерних боєголовок на вимогу США

Головна умова – щоб США крім цього більше нічого не вимагали

Росія погодилася заморозити свою кількість ядерних боєголовок на вимогу США
фото Shutterstock

Росія запропонувала США продовжити на рік діючий договір про контроль стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО, СНО-3). Тепер Москва готова разом з Вашингтоном взяти на себе зобов'язання «заморозити» кількість наявних ядерних боєзарядів, повідомив МЗС Росії. Саме таку умову продовження договору висувала американська сторона, передає The Bell.

Минулого тижня США звинуватили Росію в зриві переговорів про договір СНО-3. Вашингтон доклав усіх можливих зусиль, але Москва відступила від угоди, заявив американський представник в переговорному процесі Маршалл Біллінгслі.

Розбіжності викликало питання про замороження ядерних арсеналів. Президент Путін пропонував США продовжити ДСНВ в незмінному вигляді, Вашингтон називав умовою такого продовження замороження кількості наявних ядерних боєзарядів з обох сторін.

Росія згодна на цю умову, якщо США не будуть висувати ніяких додаткових вимог, йдеться в повідомленні МЗС РФ. Виграний від продовження договору час буде використано для комплексних переговорів про майбутній контроль над ракетно-ядерними озброєннями.

Взаємне замороження ядерних арсеналів Біллінгслі пропонував включити в де-факто новий договір. Це обмеження має включати тактичні заряди, частка яких у Росії зараз зростає. Москва вказувала, що таке формулювання залишає за дужками стратегічні неядерні й космічні озброєння, які активно розвивають США.

Договір СНО-3, що обмежує кількість розгорнутих боєголовок Росії та США (його дія закінчується у лютому 2021 року), можна вважати одним з головних досягнень президентства Барака Обами в сфері стратегічної безпеки. Президент Дональд Трамп збирався переукласти договір, включивши Китай, але спроба не мала шансів на успіх.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті