Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
ЄС проведе оціночну місію щодо готовності України до підписання угоди про «промисловий безвіз»

ЄС проведе оціночну місію щодо готовності України до підписання угоди про «промисловий безвіз»

Угода стосується сертифікації української продукції

ЄС проведе оціночну місію щодо готовності України до підписання угоди про «промисловий безвіз»
Фото: pixabay

Під час онлайн зустрічі Торгового представника Тараса Качки з представниками Представництва Європейського Союзу в Україні досягнуто домовленостей з Європейською стороною про початок роботи попередньої оціночної місії ЄС стосовно готовності України до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА, «Промисловий безвіз»). Про це повідомляється на сайті Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства. 

Згідно з повідомленням, угода передбачає відкриття доступу промислової продукції на ринки України та країн ЄС на основі взаємного визнання результатів робіт з оцінки відповідності на промислову продукцію.

У коментарі виданню Mind Дмитро Кисилевський, заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку, пояснив, що підписання цієї угоди допоможе українським виробникам, оскільки вона дозволить приймати українські сертифікати якості в ЄС.

«Це означає, що ЄС за певних умов буде визнавати сертифікацію українських товарів, яка зроблена в Україні. Тобто, якщо український виробник здійснив в Україні сертифікацію свого товару за методикою, яка задовольняє ЄС, він може цей товар додатково не сертифікувати в ЄС», – зазначає Кисилевський.

Водночас він наголосив, що угода не знімає мито й не відкриває ринки. Вона стосується лише сертифікації української продукції, а тому не вирішує великих проблем у торгівлі з ЄС.

«Не скасування мит, не відкриття ринків, це дуже технічна річ, вона для певного кола виробників непогана, це добре. Але це не панацея для української промисловості. Взаємне підписання промислового безвізу – я не вважаю, що це несе якісь загрози, тому що європейські товари в Україні і так сертифікуються, з цим немає проблем. Проблема є в українських виробників, які дуже складно сертифікують свої товари в ЄС», – пояснює чиновник.

Раніше Mind писав про те, як спростити та прискорити митне оформлення товарів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті