Вірменія попросила Путіна про допомогу, Росія - відповіла

Вірменія попросила Путіна про допомогу, Росія - відповіла

Пашинян попросив російського президента допомогти «забезпечити безпеку»

Вірменія попросила Путіна про допомогу, Росія - відповіла
Нікол Пашинян
фото www.primeminister.am/

31 жовтня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян надіслав листа президентові РФ Владіміру Путіну, в якому представив ситуацію, що «склалася в результаті азербайджано-турецької військової агресії проти Нагорного Карабаху», і виклики, які виникли у зв’язку з нею.

Як повідомляє пресслужба МЗС Вірменії, у листі, зокрема були підкреслені обставини перекидання іноземних озброєних терористів із Близького Сходу і їх участі в бойових діях проти Нагорного Карабаху.

З огляду на це, Пашинян звернувся до Путіна за «негайним проведенням консультацій з метою визначення роду і розміру допомоги яку РФ може надати Республіці Вірменія для забезпечення її безпеки ґрунтуючись на союзницьких відносинах між Вірменією і Росією і статті 2 «Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу» від 29 серпня 1997 року».

У МЗС РФ відповіли, що у зв'язку зі зверненням «підтверджуємо прихильність РФ союзницьким зобов'язанням по відношенню до Республіки Вірменія, в тому числі що випливають з Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між Російською Федерацією і Республікою Вірменія від 29 серпня 1997 року».

«Ряд статей цього Договору передбачає конкретні дії в разі виникнення загрози збройного нападу або акту агресії в відношенні території один одного», – наголошується у заяві.

В МЗС повідомили, що Росія надасть Єревану всю необхідну допомогу, якщо зіткнення будуть перенесені безпосередньо на територію Вірменії.

Як повідомлялось, 27 вересня Вірменія та Азербайджан почали бойові дії у Нагірному Карабаху та звинуватили одне одного в ескалації насильства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті