Оман готовий до безпрецедентних заходів для скороченню бюджетного дефіциту
Країна запланувала почати оподатковувати доходи багатіїв

Оман, який відчуває нестачу грошових коштів, планує зробити нечуваний крок в регіоні Перської затоки: він збирається почати оподаткування доходів багатих людей починаючи з 2022 року в рамках ширшої програми з подолання дефіциту бюджету.
Як повідомляє Bloomberg, згідно з прогнозами, за рахунок скорочення державних витрат при одночасному стимулюванні інвестицій цей план призведе до того, що дефіцит бюджету, який, за оцінками Міжнародного валютного фонду, досягне майже 19% валового внутрішнього продукту у 2020 році, скоротиться до 1,7% до 2024 року. Доходи від податку на прибуток використовуватимуться для фінансування соціальних програм.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Агентство пояснює, що заможні уряди країн Перської затоки довгий час уникали введення будь-яких податків як через те, що безподатковий статус регіону використовувався для залучення робочої сили і компаній, так і у зв’язку з тим, що офіційні особи побоювалися можливої реакції з боку громадян.
Але нафтова криза 2014 року змусила їх змінити своє мислення. Оман, Саудівська Аравія і Об'єднані Арабські Емірати ввели податок на додану вартість і почали переоцінку щедрої державної допомоги. Вплив COVID-19 тільки посилив необхідність поповнення державної скарбниці.
Уряд Оману також планує поступово скоротити державні субсидії на електрику і воду до їх повного скасування до 2025 року, а також поширити звільнення від сплати візового збору на більшу кількість країн, щоб стимулювати туризм.
Борг Оману минулого року зріс до 60% ВВП. У жовтні султанат продав семирічні цінні папери на $1,25 млрд і векселі з терміном погашення у 2032 році на $750 млн і заявив, що веде переговори, щоб заручитися підтримкою деяких держав регіону, відповідно до проспекту емісії облігацій.
Міжнародний валютний фонд вважає, що економіка Омана в цьому році скоротиться на 10%.
Нагадаємо: влітку цього року Саудівська Аравія призупинила виплату прожиткового мінімуму і утричі підвищила податок на додану вартість, що є частиною пакету заходів, направлених на скорочення держфінансів через низькі ціни на нафту та істотне уповільнення росту економіку через коронавірус.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.