ЄС може схвалити вакцини від Pfizer-BioNTech та Moderna вже наступного місяця

ЄС може схвалити вакцини від Pfizer-BioNTech та Moderna вже наступного місяця

Євросоюз зможе почати розповсюдження вакцини одночасно з США

ЄС може схвалити вакцини від Pfizer-BioNTech та Moderna вже наступного місяця
фото www.flickr.com/photos/30478819@N08/50308122106

Вакцини, розроблені компаніями Pfizer-BioNTech та Moderna проти COVID-19 можуть отримати умовний дозвіл на продаж вже в другій половині наступного місяця. Про це повідомила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен, передає Bloomberg. Це значить, що блок може почати розповсюдження препарату приблизно в той же час, що і США.

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) щодня контактує з Управлінням з контролю за продуктами і ліками США (FDA) щодо вакцин, щоб «синхронізувати» оцінку, сказала президент ЄК.

Пришвидшена оцінка з боку регуляторів проводиться у зв'язку з тим, що багато європейських країн зараз борються з новою лютою хвилею COVID-19 з настанням холодної погоди, змушуючи уряди вводити нові обмеження для населення. Зіткнувшись з перспективами нової рецесії і невпевненістю в тому, як довго може тривати криза, європейські лідери все більше розраховують на вакцини, щоб полегшити ситуацію.

Нагадаємо: днями агентство Reuters із посиланням на офіційного представника ЄС повідомило, що ЄС може заплатити більш як $10 млрд на покупку сотень мільйонів доз вакцини, розробленої Pfizer і BioNTech, а також вакцини CureVac. Узгоджена ціна за ін'єкцію Pfizer-BioNTech становить $18,34 за дозу, що менше, ніж платять США.

Як повідомлялось, компанії Pfizer і BioNTech оголосили, що за остаточними підсумками третьої фази клінічних випробувань ефективність їх РНК-вакцини проти коронавірусу досягла 95%. Раніше було оголошено про 90%-ву ефективність.

Нещодавно Moderna оголосила, що ефективність її вакцини проти COVID-19 становить понад 94%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті