Микитась добровільно відшкодував 50 млн грн у справі про заволодіння майном Нацгвардії
Загальна сума збитків по справі складає понад 81 млн

Підозрюваний у причетності до заволодіння майном Головного управління Національної гвардії України колишній народний депутат України добровільно відшкодував до державного бюджету 50 млн грн від загальної суми збитків у 81 млн 640 тис. грн, повідомляє Національне антикорупційне бюро України в середу (НАБУ).
При цьому у повідомленні не зазначається ім'я та прізвище підозрюваного, проте згадується, що він також є бенефіціарним власником (контролером) ТОВ «Укрбуд Девелопмент», що вказує на Максима Микитася, народного депутата Верховної Ради VIII скликання (2016-2019 рр.).
Йому, а також ще сімом особам, інкримінується участь у корупційній схемі. У цьому самому провадженні накладено арешт на майно підозрюваних вартістю понад 300 млн і в дохід держави стягнуто заставу 30 млн за порушення покладених на підозрюваного обов'язків.
«За даними слідства, у 2000-х роках ГУ внутрішніх військ МВС України (з березня 2014 року – ГУ Нацгвардії України) та ТОВ-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс. В обмін на земельну ділянку площею майже 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць. Проте у 2016-2017 рр. сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку на околиці Києва. Вартість цих квартир виявилася на майже 81,64 млн грн меншою за вартість квартир, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей», – йдеться в повідомленні.
Починаючи з травня 2020 року підозрювані в кримінальному провадженні ознайомлюються з матеріалами слідства перед направленням обвинувального акта до суду.
Крім того, 1 грудня НАБУ та САП повідомили екс-нардепу про підозру у вчиненні нових злочинів – у наданні неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта (ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України).
30 листопада про підозру в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК) повідомили заступнику директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (ДНДЕКЦ). Водночас детективи погодили з процесуальними керівниками підозру колишньому керівнику правового департаменту корпорації «Укрбуд», що є посадовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, на сьогодні.
«Однак раптове та абсолютно безпідставне рішення генпрокурора про зміну групи прокурорів у справі унеможливило вручення зазначеного процесуального документа», – зазначили у НАБУ.
Нагадаємо, Венедіктова таємно змінила прокурорів у справі Микитася.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].