Захворіло у світі
98,217,548
Померло у світі
2,108,378
Вилікувалось у світі
54,174,334
Захворіло в Україні
1,187,897
Померло в Україні
21,778
Вилікувалось в Україні
942,107
Микитась добровільно відшкодував 50 млн грн у справі про заволодіння майном Нацгвардії

Микитась добровільно відшкодував 50 млн грн у справі про заволодіння майном Нацгвардії

Загальна сума збитків по справі складає понад 81 млн

Микитась добровільно відшкодував 50 млн грн у справі про заволодіння майном Нацгвардії
Фото: pixabay

Підозрюваний у причетності до заволодіння майном Головного управління Національної гвардії України колишній народний депутат України добровільно відшкодував до державного бюджету 50 млн грн від загальної суми збитків у 81 млн 640 тис. грн, повідомляє Національне антикорупційне бюро України в середу (НАБУ).

При цьому у повідомленні не зазначається ім'я та прізвище підозрюваного, проте згадується, що він також є бенефіціарним власником (контролером) ТОВ «Укрбуд Девелопмент», що вказує на Максима Микитася, народного депутата Верховної Ради VIII скликання (2016-2019 рр.).

Йому, а також ще сімом особам, інкримінується участь у корупційній схемі. У цьому самому провадженні накладено арешт на майно підозрюваних вартістю понад 300 млн і в дохід держави стягнуто заставу 30 млн за порушення покладених на підозрюваного обов'язків.

«За даними слідства, у 2000-х роках ГУ внутрішніх військ МВС України (з березня 2014 року – ГУ Нацгвардії України) та ТОВ-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс. В обмін на земельну ділянку площею майже 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць. Проте у 2016-2017 рр. сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку на околиці Києва. Вартість цих квартир виявилася на майже 81,64 млн грн меншою за вартість квартир, що мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей», – йдеться в повідомленні.

Починаючи з травня 2020 року підозрювані в кримінальному провадженні ознайомлюються з матеріалами слідства перед направленням обвинувального акта до суду.

Крім того, 1 грудня НАБУ та САП повідомили екс-нардепу про підозру у вчиненні нових злочинів – у наданні неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта (ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України).

30 листопада про підозру в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК) повідомили заступнику директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (ДНДЕКЦ). Водночас детективи погодили з процесуальними керівниками підозру колишньому керівнику правового департаменту корпорації «Укрбуд», що є посадовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, на сьогодні.

«Однак раптове та абсолютно безпідставне рішення генпрокурора про зміну групи прокурорів у справі унеможливило вручення зазначеного процесуального документа», – зазначили у НАБУ.

Нагадаємо, Венедіктова таємно змінила прокурорів у справі Микитася.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті