Розширене фінансування видатків держбюджету на кінець року пришвидшить інфляцію

Розширене фінансування видатків держбюджету на кінець року пришвидшить інфляцію

Планові видатки в грудні у 2,3 раза більші за середній місячний обсяг протягом року

Розширене фінансування видатків держбюджету на кінець року пришвидшить інфляцію
Фото: pixabay.com

Щоб профінансувати дефіцит державного бюджету на поточний рік у сумі 197,8 млрд грн, Міністерство фінансів повідомило про розширення зовнішніх і внутрішніх запозичень, однак збільшення суми видатків на кінець року пришвидшить інфляцію. Відповідні висновки видання Mind зробило в ході аналізу «Як Кабмін закриває дірку в держбюджеті?»

«Це означає, що для повноцінного виконання держбюджету у грудні потрібно здійснити видатки на суму 197,8 млрд грн, що у 2,3 раза більше за обсяг видатків у середньому на місяць у поточному році», – ідеться в дописі.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Мінфін визначав основну причину формування ризику для виконання бюджету – недоотримання позик на $3 млрд, у першу чергу двох траншів від МВФ по $700 млн кожен.

Однак позитивно на ситуацію вплинув нещодавній транш ЄС за новою макрофінансовою програмою розміром 600 млн євро під 0,125% з терміном погашення у червні 2035 року.

«Надання ЄС підтримки у гривневому еквіваленті на суму близько 21,2 млрд грн поліпшила вигляд держфінансів України, чим негайно скористався Мінфін, який вирішив дорозмістити євробонди з погашенням у 2033 році на $500 млн. Орієнтир дохідности, за неофіційними даними, складає біля 6,4%», – ідеться в аналізі.

Водночас видання нарікає на те, що методи грошово-кредитної політики залишаються командно-адміністративними й не сприяють розвитку підприємництва.

«Шанси Мінфіну на уникнення перетинання «обрію подій» стрімко зросли: скорочення видатків скоріше за все буде, але не настільки катастрофічними, як вбачалося раніше. Проте ризиком такої ситуації є збільшення проінфляційного тиску: розширена бюджетна ін’єкція у стислий час наприкінці року помітно прискорить інфляцію, що негативно відіб’ється на й так песимістичних очікуваннях бізнесу та населення», – підсумовує Mind.

Раніше Mind писав про причини росту попиту на долар, однією з яких є зростання частки тіньової економіки.
У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло