Ринок рослинного м’яса оцінюється в $20,7 млрд і продовжує рости

Ринок рослинного м’яса оцінюється в $20,7 млрд і продовжує рости

Тим не менше, на шляху сектору замінників м'яса залишається чимало перешкод

Ринок рослинного м’яса оцінюється в $20,7 млрд і продовжує рости
фото www.flickr.com/photos/_bittersweet/36087352333

Попит на альтернативи м'ясу виріс і буде продовжувати рости, але галузі все ще належить подолати перешкоди в різних частинах світу.

Як повідомляє CNBC із посланням на дані Euromonitor, світовий сектор замінників м'яса оцінюється в $20,7 млрд і до 2024 року виросте до $23,2 млрд.

Це зростання стимулюється різними проблемами, від добробуту тварин до продовольчої безпеки та пандемії COVID-19.

Однак на шляху зростаючого ринку «рослинного м’яса» залишається низка перешкод.

Аналітики вважають, що ринок м'яса рослинного походження в Азії може бути обмежений проблемами сприйняття. Наприклад, штучне м'ясо або вегетаріанське м'ясо раніше в основному їли послідовники буддизму в Китаї. З огляду на це, привабливість «нем’ясного м’яса» буде обмеженою.

Проти нової галузі виступає і традиційна м’ясна промисловість. Фермери, що займаються розведенням великої рогатої худоби, також можуть перешкодити розвитку альтернативного білкового сектора, особливо в США, сказав Саймон Пауелл, глава глобального тематичного дослідження американського банку Jefferies.

У 2018 році Асоціація скотарів США подала петицію з проханням дати офіційне визначення термінам «яловичина» і «м'ясо», щоб виключити з опису рослинні білки.

«Діючі виробники будуть активно лобіювати свої уряди, щоб змінити маркування… кажучи, що це не можна назвати м'ясом», – сказав Пауелл. – Я думаю, що це потенційно одна з найбільших перешкод».

Окрім того, він додав, що якщо у будь-якої з компаній, що виробляють м'ясо на рослинній основі, трапиться «якась аварія» або виникне проблема з рецептом, яка призведе до «масового відкликання», це може змусити клієнтів боятися є ці альтернативи.

Нагадаємо: компанія Plant & Bean запланувала відкрити гігантську фабрику по виробництву гамбургерів і ковбас на рослинній основі в англійському Бостоні.

Минулого місяця найбільша у світі мережа ресторанів швидкого харчування McDonald's оголосила, що у 2021 році представить лінійку із використанням замінників м'яса на рослинній основі під назвою McPlant.  

Як повідомлялось, американська компанія з виробництва рослинного «м’яса» Beyond Meat запускає на китайський ринок найпопулярніший вид м'яса в країні – свинячий фарш Beyond Meat. Нова версія рослинного м'яса Beyond Pork була створена спеціально для китайського ринку, де м'ясо свині особливо популярне.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті