Виплата гендиректору General Electric $47 млн бонусів спровокувала скандал

Виплата гендиректору General Electric $47 млн бонусів спровокувала скандал

Компанія заради бонусів занизила поріг прибутковості своїх акцій

Виплата гендиректору General Electric $47 млн бонусів спровокувала скандал
фото DR

Профспілки обурені виплатою генеральному директору General Electric (GE) Ларрі Калпу бонусів у розмірі $47 млн, повідомляє Коммерсант з посиланням на Financial Times.

Профспілки висловили занепокоєння не стільки сумою, виплаченою Ларрі Калпу, скільки обставинами самої виплати. Відповідно до плану гендиректор компанії мав отримати винагороду після досягнення акціями компаній ціни в $31 за штуку.

Однак в розпал пандемії умови угоди були змінені: новим рівнем, який дозволяв би отримати винагороду, була встановлена ціна $10.

«(Історія з бонусами абсолютно обурлива. Як GE може виправдати таку величезну виплату гендиректору в той самий час, коли робітники, їх сім'ї і громади страждають?» – заявив Карл Кеннебрю, голова профспілки, що діє в компанії і входить в основне профспілкове об'єднання країни АФТ-КПП.

У 2020 році компанія скоротила 20% робочих місць в своєму підрозділі GE Aviation.

За словами експертів, скандал може негативно позначитися на відносинах компанії і її акціонерів.

«Така зміна цільових показників виглядає дуже погано», – каже директор з досліджень компанії Equilar Кортні Ю.

В свою чергу, Майкл Варнер з CtW Investment Group, яка представляє в тому числі профспілкові пенсійні фонди, вважає ситуацію «дуже проблематичною». Якщо початкові цільові значення не можуть бути досягнуті, «який сенс для компанії їх знижувати?»

GE, в свою чергу, заявила про впевненість в тому, що перебування Ларрі Калпа на чолі компанії в довгостроковій перспективі «безумовно принесе користь акціонерам та іншим зацікавленим особам».

Нагадаємо, General Electric зобов’язалась до 2030 року стати вуглецево-нейтральною компанією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло