Захворіло у світі
93,900,264
Померло у світі
2,010,328
Вилікувалось у світі
51,747,005
Захворіло в Україні
1,154,692
Померло в Україні
20,686
Вилікувалось в Україні
857,183
Газ з українських сховищ потрапив в заставу російському фонду

Газ з українських сховищ потрапив в заставу російському фонду

Активи Фірташа, включно з газом на суму майже $1,35 млрд, знаходяться в заставі у російського некомерційного «Фонду промислових активів»

Газ з українських сховищ потрапив в заставу російському фонду
Дмитро Фірташ
фото www.flickr.com/photos/77257813@N02/6925248943

Російська некомерційна організація «Фонд промислових активів» тримає в заставі активи українського олігарха Дмитра Фірташа, включаючи акції підконтрольних йому компаній і природний газ розрахунковою вартістю майже 100 млрд рублів ($1,35 млрд). Про це свідчать дані останньої доступної звітності фонду за 2019 рік, передає «РБК».

«Фонд промислових активів» отримав забезпечення за кредитом, наданим холдингу Ostchem Holding Limited, що входить в Group DF Фірташа. Вони включають акції кіпрських компаній Alandero Investments (володіє 100% Морського спеціалізованого порту Ніка-Тера на Чорному морі), Ostchem Distribution, Ostchem Enterprises, Ostchem Holding Limited, Ostchem International, Ostchem Investments, Ostchem Resources, Ostchem Ventures, PLG UA Limited, Spodola Ventures, українських підприємств «Сєвєродонецьке об'єднання «Азот»,« Украгро НПК », ПАТ «Азот»,«Рівнеазот»,« Стирол », швейцарської NF Trading AG (трейдер мінеральних добрив), естонської Nitrofert AS.

Крім акцій компаній, в заставі у «Фонду промислових активів» числиться природний газ, що належав хімічним підприємствам Ostchem. Його розрахункова вартість становить майже 98 млрд рублів ($1,32 млрд), говориться у звітності фонду. До початку 2014 року хімічні комбінати Фірташа щомісяця імпортували газ з Росії, проте до 2015 року в Ostchem практично не залишилося власного газу в сховищах, повідомляли ЗМІ.

«Фонд промислових активів» був заснований держкорпорацією «ВЕБ.РФ» у 2016 році, але був виведений за межі групи. Фонду, створеному для реструктуризації проблемних активів, були продані проблемні кредити, надані ВЕБом до 2014 року невідомим інвесторам на покупку акцій і фінансування українських металургійних підприємств, в тому числі на Донбасі. Кредит на 548 млрд рублів для викупу прав вимоги за цими українськими активами фонду надав ВЕБ, випливало зі звітності держкорпорації. На той момент ця позика становила майже 29% загального кредитного портфеля ВЕБа. Під кредит було видано державні гарантії на таку ж суму.

Фірташ заробив свої статки на посередництві в поставках російського газу в Україну до 2014 року. Фірташ перебуває у Відні з весни 2014 року, відколи його було заарештовано за запитом США. У Сполучених Штатах бізнесмена  звинувачують у намірах отримати дозволи на видобуток титанової руди в Індії за допомогою хабарів. Планувалося, як випливає з матеріалів кримінального провадження, що підприємство олігарха постачатиме титан до США. У разі визнання винним Дмитру Фірташу загрожують десятки років ув'язнення і конфіскація майна.

Нагадаємо: 25 червня 2019 року Верховний суд Австрії залишив у силі рішення, відповідно до якого США задовольнили прохання про видачу українського олігарха Дмитра Фірташа.

Раніше повідомлялося, що США підтвердили обґрунтованість звинувачень по титановій змові Фірташа.

Влітку 2019 Міністр юстиції Австрії Клеменс Яблонер погодив екстрадицію Фірташа в США.

Адвокати олігарха подали клопотання про відновлення судового розгляду справи про екстрадицію. Поки суд не прийме рішення по цьому клопотанню, видача Фірташа США відкладена.

В липні, як повідомлялось, Фірташ провів помітні зміни в свій юридичній команді у Вашингтоні.

В березні 2020 року Іспанія закрила справу проти Фірташа. Олігарха підозрювали у відмиванні великих сум грошей на території Іспанії та «членстві в злочинному співтоваристві».


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті