Цього тижня в Індії стартує одна з найбільших в світі кампаній по вакцинації проти COVID-19
Вже на першому етапі влада країни планує вакцинувати близько 300 млн осіб

Індія готується до однієї з найбільших у світі кампаній по масовій вакцинації, починаючи з суботи, 16 січня.
Як повідомляє CNBC, південноазійська країна планує провести вакцинацію проти COVID-19 близько 300 млн осіб, або понад 20% від свого 1,3-мільярдного населення, на першому етапі.
Індійські авіалінії почали доставляти перші дози вакцин в Делі і інші великі міста, включаючи Калькутту, Ахмедабад і технічний центр Бангалор. Пріоритет відданий медичним та іншим працівникам, які працюють на передовій – приблизно 30 млн осіб. За ним слідуватимуть люди старше 50 років і інші – з групи високого ризику.
Індія також розробила цифровий портал під назвою Система управління доставкою вакцин Co-WIN. Він буде надавати в режимі реального часу інформацію про «запаси вакцин, температури їх зберігання і індивідуальне відстеження бенефіціарів».
Регулюючий орган Індії схвалив обмежене використання двох вакцин проти коронавірусу в надзвичайних ситуаціях, обидві з яких будуть доставлені в різні центри вакцинації до суботи. Одна з них – вакцина, розроблена британсько-шведською фірмою AstraZeneca і Оксфордським університетом, яка виробляється всередині країни Індійським інститутом сироватки (SII) і відома в місцевому масштабі як Covishield. Інша вакцина, яка називається Covaxin , була розроблена індійською компанією Bharat Biotech, її клінічні випробування тривають.
Міністр охорони здоров'я Індії заявив, що уряд Індії підписав угоди про закупівлі 11 млн доз препарату Covishield за ціною $2,74 за дозу і 5,5 мільйона доз Covaxin за середньою ціною 206 рупій за ін'єкцію.
Кілька інших кандидатів, включаючи другу вакцину вітчизняної розробки Zydus Cadila, проходять клінічні випробування.
Як повідомлялося, 30 грудня українська влада оголосила про укладення угоди на поставку 1,8 млн доз вакцини Sinovac Biotech (CoronaVac).
Нагадаємо: вакцина проти COVID-19, розроблена китайською компанією Sinovac Biotech, в ході бразильських випробувань показала ефективність лише на 50,4%, що ледь відповідає пороговому значенню для схвалення регулюючих органів.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов наголосив, що наразі Україна чекає узагальнений звіт компанії, однак якщо її ефективність виявиться менше ніж 70%, українська сторона закуповувати її не буде.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].