Захворіло у світі
113,815,816
Померло у світі
2,526,080
Вилікувалось у світі
64,273,411
Захворіло в Україні
1,347,849
Померло в Україні
25,982
Вилікувалось в Україні
1,170,023
Ліквідаційну масу банку «Аркада» оцінили в 1,3 млрд грн

Ліквідаційну масу банку «Аркада» оцінили в 1,3 млрд грн

За рахунок коштів від ліквідації банку й продажу майна будуть задовольнятися вимоги кредиторів

Ліквідаційну масу банку «Аркада» оцінили в 1,3 млрд грн
Фото: rbc.ua

Фонд гарантування вкладів (ФГВФО) затвердив перелік акцептованих вимог кредиторів неплатоспроможного банку «Аркада» та його ліквідаційну масу. На сьогодні триває процес підготовки активів до виставлення їх на продаж, повідомляє ФГВФО.

Зазначається, що саме за рахунок коштів, одержаних у результаті ліквідації банку «Аркада» та реалізації його майна, задовольнятимуться вимоги кредиторів.

У січні 2021 року Фондом гарантування вкладів було затверджено реєстр акцептованих вимог кредиторів банку «Аркада» на загальну суму понад 621 млн грн. Із них 286 млн грн – це гарантоване відшкодування. Ще 43 млн грн – кошти фізичних осіб, які перевищують гарантовані 200 000 грн. У сьомій черзі вимоги юридичних осіб на 270 млн грн.

18 січня рішенням виконавчої дирекції Фонду було затверджено ліквідаційну масу банку «Аркада», яку незалежні суб’єкти оціночної діяльності оцінили в 1,3 млрд грн.

Майже 84% цієї суми – 1,1 млрд грн – вартість нерухомості. Зокрема, на балансі банку перебуває понад 200 га землі для будівництва та ведення сільського господарства у передмісті Києва – м. Буча, м. Бровари та с. Михайлівка-Рубежівка, продаж яких почнеться вже навесні.

Однак основний актив банку «Аркада» – це колишній головний офіс на вул. Ольгинській (площею 14,1 тис. кв. м) та земельна ділянка під ним (площею 0,53 га).

«Основною причиною визнання банку «Аркада» неплатоспроможним свого часу було незаконне виведення цих активів із власності банку. Фонд продовжує боротьбу за ці активи, адже саме від цього залежить вчасний та повний розрахунок з кредиторами банку «Аркада». Ми подали клопотання до суду про накладення арешту на ці об’єкти, щоб унеможливити їх неправомірну передачу третім особам. Але, на жаль, у січні Печерський районний суд Києва відхилив таке клопотання Фонду. Ми продовжимо боротьбу за повернення основних активів банку шляхом визнання недійсності та нікчемності правочинів щодо передання їх в іпотеку третім особам», – сказала Ольга Білай, заступник директора-розпорядника Фонду.

Нагадаємо, вкладникам банку «Аркада» уже виплатили 170 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті