Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
Добрий друг Путіна та директор Nord Stream 2: хто такий таємничий Маттіас Варніг

Добрий друг Путіна та директор Nord Stream 2: хто такий таємничий Маттіас Варніг

Найактивніший в російському бізнесі німецький друг Путіна уникає публічності, вважаючи за краще діяти за лаштунками

Добрий друг Путіна та директор Nord Stream 2: хто такий таємничий Маттіас Варніг
Матіас Варніг
фото www.nord-stream.com/

Німець Матіас Варніг, про якого Олексій Навальний розповів у своєму новому фільмі «Палац для Путіна», людина багато в чому особлива. Як повідомляє DW, найдавніший і найактивніший в російському бізнесі німецький друг президента РФ Владіміра Путіна майже не дає інтерв'ю, але лобіює «Північний потік – 2» і засідає в радах директорів «Роснєфті» і ВТБ.

Видання зазначає, що Навальний згадує Варніга, коли розповідає про листування колишньої дружини Путіна Людмили з її німецької подругою в середині 1990-х. Один з листів був відправлений з факсу Варніга. Російський опозиціонер розповідає, що Варніг, колишній агент східнонімецької спецслужби «штазі», що став в 1990-і роки банкіром, фінансово допомагав Путіну, колишньому співробітникові КДБ у Дрездені, і його сім'ї. Є припущення, що обидва могли познайомитися по лінії спецслужб в НДР, але офіційно їх контакти почалися вже після зміни обома роду занять – в Санкт-Петербурзі.

65-річний Маттіас Варніг уникає публічності. У 2018 році інтерв'ю з ним опублікувала австрійська газета Die Presse. На питання, як часто він зустрічається з Путіним, бізнесмен відповів, що у російського президента немає мобільного телефону, але додав: «Якщо мені потрібно з ним побачитися, то ми вже це організуємо».

За 20 років правління Путіна в РФ Варніг, який отримав в НДР економічну освіту, став найвпливовішим німецьким менеджером в російському бізнесі. Він входить до ради директорів провідних російських компаній і банків.

В інтерв'ю Die Presse Варніг пояснив це збігом обставин: мовляв, у нього на початку 2010-х закінчився один з проєктів, а тодішній президент Росії Дмитро Медведєв заборонив вищим чиновникам входити до ради директорів компаній.

«І тоді знадобилися люди, щоб зайняти ці посади», – пояснив менеджер. При цьому Варніг заперечував, що був призначений в якості «довіреної особи Путіна» з метою контролювати керівництво: «Ні, зовсім ні. Я – не рупор Кремля».

Серед роботодавців Варніга – найбільші російські компанії. З 2011 року він – член рад директорів «Транснєфті» і «Роснєфті». При цьому в «Роснєфті» Варніг є заступником ще одного німця, Герхарда Шредера, колишнього канцлера ФРН, також друга Путіна, який очолив раду директорів у 2017 році.

Крім того, Варніг входить до ради директорів банку ВТБ і до 2015 року був членом правління санкт-петербурзького банку «Росія», який в ЗМІ пов'язують з близьким оточенням президента Путіна.

З 2012 по 2018 роки Варніг очолював раду директорів компанії «Русал», але був змушений піти під тиском санкцій США. У 2019 він увійшов до наглядової ради футбольного клубу «Шальке» з Гельзенкірхена, головним спонсором якого є російський «Газпром». Деякі вболівальники протестували проти його призначення.

Найголовнішим на цей час проєктом Варніга є будівництво газопроводу «Північний потік – 2» з Росії до ФРН по дну Балтійського моря. Він обіймає посаду виконавчого директора зареєстрованої у Швейцарії компанії Nord Stream 2, головний співвласник якої – «Газпром».

За іронією долі, коли в серпні 2020 року Навального після отруєння «Новічком» привезли в Німеччину, головний проєкт Варніга опинився під загрозою. Почали все гучніше лунати вимоги зупинити або заморозити «Північний потік – 2», який і так опинився під ударом санкцій США. Судячи з того, що проєкт продовжують будувати, роль лобіста в Німеччині Варніг виконав успішно.

Нагадаємо: днями США ввели санкції проти російської компанії KVT-RUS і трубоукладача «Фортуна», задіяних в будівництві газопроводу «Півічний потік – 2».

Після нових санкцій США російський «Газпром» попередив про можливу зупинку або замороження проєкту «Північний потік – 2».

Також повідомлялося, що 19 січня перша німецька компанія вийшла з проєкту «Північний потік – 2».

Кандидат на пост держсекретаря США Ентоні Блінкен заявив, що адміністрація президента США Джо Байдена буде вживати заходів, щоб зупинити будівництво газопроводу «Північний потік – 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті