Захворіло у світі
114,461,199
Померло у світі
2,539,880
Вилікувалось у світі
64,675,787
Захворіло в Україні
1,357,470
Померло в Україні
26,212
Вилікувалось в Україні
1,176,918
Повноваження делегації Росії в ПАРЄ офіційно оскаржені

Повноваження делегації Росії в ПАРЄ офіційно оскаржені

Українську ініціативу підтримали 38 членів Асамблеї з 5 різних делегацій

Повноваження делегації Росії в ПАРЄ офіційно оскаржені
Автор: Candice Imbert

Повноваження російської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) офіційно оскаржили під час відкриття зимової сесії за ініціативою України. Про це повідомив представник української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко, який перебуває на місці.

З його слів, Україну підтримала достатня кількість делегатів Асамблеї. На сторінці у Twitter ПАРЄ підтвердило цю інформацію, уточнивши, що Україну підтримали 38 членів Асамблеї з 5 різних делегацій.

Гончаренко також повідомив, що питання щодо повноважень російської делегації буде остаточно розглянуто Асамблеєю на засіданні в четвер вранці.

Нагадаємо: під час відкриття сесії відбувається формальне затвердження повноважень національних делегацій. Українські депутати та парламентарі з Литви, Латвії, Естонії та Грузії ініціювали процедуру оскарження повноважень делегації Росії

Далі питання підтвердження повноважень розглядатиме моніторинговий чи регламентний комітет ПАРЄ. У своїй резолюції комітет може рекомендувати асамблеї підтвердити повноваження, не підтвердити їх або підтвердити з обмеженнями.

Як відомо, російську делегацію позбавляли права голосу у квітні 2014 року після анексії Криму. Після того ці санкції кілька разів продовжувалися, оскільки Росія відмовлялася виконати вимоги кількох резолюцій ПАРЄ, серед яких були припинення анексії Криму та збройної агресії на Донбасі. На знак протесту делегація Держдуми відмовилася брати участь у сесіях ПАРЄ, а Москва припинила виплати своєї частини внеску до бюджету Ради Європи.

Щоб повернути російську делегацію в ПАРЄ у червні 2019 року асамблея внесла зміни до свого регламенту, які скасували усі серйозні санкції проти національних делегацій у вигляді позбавлення права голосу, виступів та представництва в асамблеї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті