Захворіло у світі
114,461,199
Померло у світі
2,539,880
Вилікувалось у світі
64,675,787
Захворіло в Україні
1,357,470
Померло в Україні
26,212
Вилікувалось в Україні
1,176,918
Українська делегація в ПАРЄ планує оскаржити повноваження делегації Росії

Українська делегація в ПАРЄ планує оскаржити повноваження делегації Росії

Сьогодні Парламентська асамблея Ради Європи відновлює роботу після річної перерви

Українська делегація в ПАРЄ планує оскаржити повноваження делегації Росії
фото https://www.flickr.com/photos/parliamentaryassembly/48820076611

У понеділок, 25 січня, після річної перерви, спричиненої пандемією коронавірусу, відновлює роботу  Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ). Зимова сесія відбудеться у так званому гібридному форматі, що передбачає як особисту, так і дистанційну присутність членів національних делегацій.

Як повідомляє DW, парламентська делегація України ухвалила рішення взяти особисту присутність у сесії та прибула до Страсбурга повним складом. Під час відкриття сесії, коли відбувається формальне затвердження повноважень національних делегацій, українські депутати та парламентарі з Литви, Латвії, Естонії та Грузії планують ініціювати процедуру оскарження повноважень делегації Росії. Про це виданню повідомила голова делегації України Марія Мезенцева.

Для того, щоб це зробити, необхідно, щоб щонайменше 30 депутатів від п'яти країн підвелися зі своїх місць у залі чи повідомили про це головуючого у формі онлайн. Один із депутатів має оголосити підстави такого оскарження. Згідно з регламентом ПАРЄ, причинами для оскарження можуть бути процедурні проблеми або істотні підстави. Такими вважаються порушення статті 5 Статуту РЄ, у якій йдеться про те, що кожна країна-член має поважати принцип верховенства права та гарантувати всім своїм громадянам захист їхніх прав та основних свобод.

Якщо ініціатива знаходить необхідну підтримку, то питання підтвердження повноважень розглядатиме моніторинговий чи регламентний комітет ПАРЄ. У своїй резолюції комітет може рекомендувати асамблеї підтвердити повноваження, не підтвердити їх або підтвердити з обмеженнями.

Як відомо, російську делегацію позбавляли права голосу у квітні 2014 року після анексії Криму. Після того ці санкції кілька разів продовжувалися, оскільки Росія відмовлялася виконати вимоги кількох резолюцій ПАРЄ, серед яких були припинення анексії Криму та збройної агресії на Донбасі. На знак протесту делегація Держдуми відмовилася брати участь у сесіях ПАРЄ, а Москва припинила виплати своєї частини внеску до бюджету Ради Європи.

Щоб повернути російську делегацію в ПАРЄ у червні 2019 року асамблея внесла зміни до свого регламенту, які скасували усі серйозні санкції проти національних делегацій у вигляді позбавлення права голосу, виступів та представництва в асамблеї.

Нагадаємо: 26 червня 2019 року ПАРЄ повернула Росії повноваження, українська делегація покинула Асамблею. Представник України назвав організацію дискредитованою.

1 липня 2019 року, комітет Верховної Ради у закордонних справах вирішив призупинити участь української делегації в сесії Парламентській асамблеї Ради Європи до рішення Венеційської комісії щодо повноважень делегатів від Держдуми Росії, обраних за участю мешканців Криму та рекомендувати відновити роботу лише після виконання Росією головних пунктів Резолюцій ПАРЄ. 

23 вересня 2019 року українська сторона офіційно відмовилась від участі в осінній сесії ПАРЄ. Це є способом «реагування України на повернення РФ до сесійної зали ПАРЄ без виконання вимог резолюцій

9 жовтня Mind повідомляв, що ПАРЄ розкритикувала члена делегації РФ за злив та спотворення конфіденційної інформації. Слуцький, як повідомляється, переказав російським ЗМІ зміст закритого засідання Моніторингового комітету ПАРЄ. 

6 грудня 2019 року Венеціанська комісія Ради Європи дійшла висновку, що Рада Європи, і її держави-члени зобов'язані не визнавати анексію українського Криму Росією, проте це не означає, що ПАРЄ має відмовити Росії в членстві. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті