IKEA придбала понад 4 000 гектарів лісу у США, щоб захистити унікальні види тварин і рослин від впливу людей

IKEA придбала понад 4 000 гектарів лісу у США, щоб захистити унікальні види тварин і рослин від впливу людей

На цій землі проживають понад 350 видів рослин та диких тварин, у тому числі ті, що перебувають на межі вимирання

IKEA придбала понад 4 000 гектарів лісу у США, щоб захистити унікальні види тварин і рослин від впливу людей
фото: pexels.com

Інвестиційна група Ingka шведської компанії IKEA придбала у США понад 4 000 гектарів землі у штаті Джорджія, де проживають рідкісні тварини та рослини. У компанії кажуть, що хочуть захистити екосистему від втручання людей. Про це повідомляє CNN.

Ділянку у лісових угіддях на південному сході штату Джорджія продала неприбуткова природоохоронна організація Фонду охорони природи (The Conservation Fund). На цій землі проживають понад 350 видів рослин та диких тварин, у тому числі ті, що перебувають на межі вимирання. Наприклад, болотна сосна та черепаха Гофер-поліфем ㅡ обидвоє перебувають під охороною екологів.

У компанії кажуть, що придбали ділянку землі, щоб захистити її екосистему від технічного розвитку. Так, раніше болотна сосна покривала майже 90 мільйонів гектарів землі у США: від півдня штату Вірджинія до Флориди та на захід від Техасу. У Джорджії це дерево було поширеним на майже половині території штату.

Наразі ж через розчищення земель, ведення сільського господарства, лісові пожежі та вирубку лісу залишилось менш ніж 4% цих дерев.

Фонд охорони природи у США продав компанії цю ділянку лісу через спеціальну програму Working Forests Fund. За цією ініціативою, фонд купує землі, захищає їх спеціальним сервітутом, який не дозволяє майбутньому покупцю «дробити» угіддя на менші ділянки, та перепродає їх. На отримані кошти екоактивісти купують нові землі і таким чином хочуть запобігти фрагментації лісових угідь.

Після продажу землі, у компанії обіцяють підтримати місцевих лісорубів та забезпечити доступ громадськості до більшості її територій, але для рекреаційних цілей.

«Ми справді впевнені, що відповідальне управління лісами можливе, і ми бачимо, що велика частина нашої відповідальності за землю, якою ми володіємо ㅡ і, відповідно, за планету ㅡ полягає у відновленні лісів та насадженнях у більшій кількості, ніж ми забираємо», ㅡ заявив керуючий директор Ingka Investments Крістер Меттсон.

Для IKEA це не перший такий інвестиційний проєкт. З 2014 року Ingka Investments придбала понад 24 700 гектарів лісових угідь у США, Естонії, Латвії, Литві та Румунії. Окрім території у Джорджії, група володіє лісовими господарствами в Алабамі, Оклахомі, Південній Кароліні та Техасі.

Нагадаємо: дослідження Earthsight, що тривало 18 місяців, виявило, що шведська компанія IKEA продає букові стільці, вироблені з деревини, отриманої шляхом незаконних рубок у лісах українських Карпат, де живуть зникаючі види рисей та ведмедів.

В IKEA заявили, що не знайшли доказів використання незаконно заготовленої деревини. У компанії додали, що обидва розслідування Earthsight вказали на складну інтерпретацію закону про санітарні рубки протягом сезону тиші.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті