НБУ обговорює з МВФ створення фінансового суду – Шевченко
Для врегулювання суперечок щодо непрацюючих позик банків (NPL)

Національний банк України (НБУ) веде перемовини з Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо створення спеціалізованого суду для врегулювання суперечок щодо непрацюючих позик банків (NPL). Про це в інтерв’ю Reuters розповів голова Нацбанку Кирило Шевченко.
Спеціалізований суд, або палата суду, буде покликаний забезпечити кращий захист кредиторам, які подекуди не в змозі повернути свої позики через корупцію у судовій системі. НБУ планує зменшити частку непогашених позик до 24% до 2023 року проти 42% на станом на 1 грудня 2020 року.
«Обсяг кредитів у банківській системі становить понад один трильйон гривень, що становить близько $40 млрд. Це велика сума, яку варто захищати»
Залучення МВФ, разом із низкою реформ, є передумовами для отримання Україною подальших траншів з допомоги у $5 млрд, про що домовилися у червні минулоріч.
В НБУ заявили, що практика кредитування ПриватБанку до його націоналізації призвела до збитків банку у $5,5 млрд, чого не визнають його ексвласники.
«Тому наразі ми обговорюємо варіант створення в Україні спеціалізованого суду чи палати суду, який буде розглядати питання між кредиторами та позичальниками, а також між інвесторами та одержувачами інвестицій», – сказав Шевченко.
За його словами, зменшення обсягів непрацюючих кредитів допоможе залучити іноземних приватних інвесторів до банківської системи України.
Шевченко зауважив, що наявність понад половини сектору у власності держави є «великим системним ризиком», а НБУ хоче знизити цю частку до 25% до 2025 року.
Нагадаємо: у грудні повідомлялося, що держбанки списали непрацюючих кредитів на 111 мільярдів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].