Верховний суд відмовився відкривати справу про скасування указу президента про відсторонення Тупицького

Верховний суд відмовився відкривати справу про скасування указу президента про відсторонення Тупицького

Пояснили, що відкривати такі справи може лише Конституційний суд

Верховний суд відмовився відкривати справу про скасування указу президента про відсторонення Тупицького
Фото: pixabay.com

У середу Верховний Суд, перевіривши матеріали позовної заяви до президента України про визнання протиправним та скасування указу президента від 29 грудня 2020 року №607/2020 «Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України», ухвалив рішення про відмову у відкритті провадження у справі, оскільки цей позов не підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства. Про це йдеться у повідомленні пресслужба Верховного Суду на сторінці у фейсбуці.

«Верховний Суд зазначив, що відповідно до ч. 2 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на справи, зокрема, що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України», – йдеться в повідомленні.

Суд також зазначив, що правовий статус президента України належить до сфери конституційних правовідносин, тому офіційне тлумачення Конституції України, зокрема, у цій частині, як і розв'язання питання про відповідність закону, іншого правового акта (їхніх окремих положень) стосовно обсягу повноважень президента України Конституції України, також є виключним повноваженням Конституційного Суду України.

Як повідомлялося, 27 жовтня 2020 року КС визнав неконституційною низку положень закону «Про запобігання корупції» та кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. Це рішення викликало критику з боку міжнародних партнерів і кредиторів України.

Голову КС Тупицького було викликано повісткою на 28 грудня до Офісу генпрокурора для допиту в кримінальному провадженні №12013110060002990 про злочинну організацію колишнього голови Господарського суду Віктора Татькова і його заступника Артура Ємельянова, зареєстрованому в 2013 році, слідство у якому наразі здійснює Управління ДБР у справах Майдану.

29 грудня президент України Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Тупицького з посади судді КС терміном на два місяці. У КС у відповідь заявили, що таке рішення ухвалюється на спеціальному пленарному засіданні КС, Зеленський своїм указом вийшов за межі своїх конституційних повноважень, а положення КПК України, на які посилається указ президента, не поширюються на суддів КС.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило Тупицькому про підозру в завідомо неправдивих свідченнях і підкупі свідка.

1 лютого до Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду надійшов позов, у якому позивач оскаржує указ президента України від 29 грудня 2020 року №607/2020 «Про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України» з моменту його ухвалення. Як повідомляє пресслужба Верховного Суду, реєстраційний номер справи – №9901/20/21.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті