Apple має секретну лабораторію, де розробляє AR-технологію – Nikkei
Проект зараз на стадії тестування, а масове виробництво почнеться через кілька років

Apple розробляє мікро-OLED-дисплеї для пристроїв доповненої реальності на «секретному» підприємстві на Тайвані, розповіли Nikkei Asia інформовані джерела. За їхніми даними, партнером американської компанії в цьому проекті стала Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC), яка постачає процесори для iPhone, пише Forbes.
Мікро-OLED-дисплеї, над якими працюють компанії, будуть вбудовуватися не в скляні підкладки, як зазвичай, а безпосередньо на пластини мікросхем. В результаті вони вийдуть набагато тоншими й компактнішими і споживатимуть менше енергії, що спростить їх використання в портативних пристроях доповненої реальності, описує Nikkei.
«Виробники навчилися робити дисплеї все більших і більших розмірів. Але коли справа доходить до тонких і легких пристроїв, таких як окуляри доповненої реальності, потрібен дуже маленький екран», – розповіло джерело видання, знайоме з проектом. За його словами, Apple вирішила співпрацювати з тайванським виробником мікросхем, оскільки його досвід дозволяє створювати компактні та якісні пристрої.
Apple найняла десятки ветеранів тайванського виробника оптоелектронних рішень AU Optoelectronics, а також експертів із дисплеям з Японії та інших країн. Всі вони підписали сувору угоду про нерозголошення інформації, яка забороняє їм навіть зустрічатися з друзями або знайомими, які працюють в сфері високих технологій, пише Nikkei.
Розмір дисплеїв, які розробляють Apple і TSMC, не перевищує 1 дюйма (2,5 см), повідомили співрозмовники видання. Вони уточнили, що проект зараз знаходиться в стадії тестування, а масове виробництво планується почати через кілька років.
Окуляри доповненої реальності Apple планувала представити в 2023 році, але їх створення, за даними Bloomberg, знаходиться в початковій стадії і до виходу продукту може пройти ще кілька років.
За інформацією Nikkei Asia, Apple працює над новими технологіями в своїх секретних лабораторіях в технопарку міста Таоюань на півночі Тайваню. Apple зареєструвала свою компанію в технопарку в 2014 році. Це кілька білих будівель без логотипу. Але журналістам видання вдалося розгледіти в вестибюлі одного з них ледь помітний символ яблука.
Комплекс знаходиться за кілька хвилин ходьби від заводу TSMC з тестування мікросхем. Поряд зі створенням мікро-OLED-дисплеїв там йде робота над технологією мікросвітлодіодів, яку компанія сподівається використовувати в Apple Watch, iPad і MacBook. Ці компоненти в 100 разів менші за звичайні, і їм не потрібні модулі підсвічування, що дозволяє робити дисплеї набагато тоншими.
Nikkei Asia відзначає, що розробка нових технологій покликана знизити залежність Apple від Samsung Electronics, який є світовим лідером у виробництві OLED-дисплеїв і найбільшим конкурентом американської компанії на ринку смартфонів.
Нагадаємо, раніше інсайдери повідомили, що гарнітура доповненої реальності від Apple буде коштувати $3000.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].