Засновник WeWork погодився на $500 млн від SoftBank за свою частку в компанії
Це вдвічі менше, ніж японський холдинг планував заплатити йому спочатку

Співзасновник і колишній гендиректор мережі коворкінгів WeWork Адам Нойманн близький до домовленості з японським інвестиційним холдингом SoftBank щодо оплати за частку підприємця у створеній ним компанії. Про це з посиланням на джерела, близькі до переговорів, повідомляє The Wall Street Journal, на яку посилається The Bell.
За даними видання, Нойманн погодився отримати за свою частку $500 млн – це вдвічі менше, ніж SoftBank планував заплатити в 2019 році. При цьому на співзасновника WeWork припаде третина всіх виплат японського холдингу раннім інвесторам і першим співробітникам стартапу. У сукупності ті отримають $1,5 млрд, уточнили співрозмовники WSJ.
Від початкового плану SoftBank відмовився на тлі пандемії в 2020 році. Після цього Нойманн та інші акціонери компанії подали на японський холдинг до суду, а той у відповідь відмовився від «консультаційних» виплат колишньому CEO обсягом $185 млн. Розгляд позову Нойманна і команди мав початися навесні 2021-го.
Softbank став основним акціонером WeWork в 2019 році, коли компанія відмовилася від проведення IPO після цілої серії скандалів – від маніпуляцій з фінансовою звітністю до конфлікту інтересів у засновників.
Нойманн тоді ж під тиском інвесторів був змушений піти з поста CEO. А оцінка стартапу обвалилася з $47 млрд до $7 млрд (пізніше до $2,9 млрд).
Відтоді SoftBank вів переговори про викуп часток команди і ранніх інвесторів WeWork. Якщо сторонам вдасться досягти компромісу, процес нарешті буде завершено в найближчі дні, уточнюють джерела WSJ.
Для SoftBank домовленість з Нойман і іншими ранніми акціонерами відкриває шлях до довгоочікуваного виведення WeWork на біржу. Партнером по угоді може виступити компанія BowX Acquisition Group. В рамках приєднання мережа коворкінгів отримає оцінку в $10 млрд, випливає з даних WSJ.
Адам Нойманн – один з найбільш скандальних підприємців Кремнієвої долини. На піку інтересу інвесторів до WeWork він заявляв про намір побудувати бізнес вартістю в трильйони доларів, а на ділових переговорах епатував партнерів вживанням алкоголю і марихуани.
Як повідомлялося, новий глава WeWork знову розглядає можливість ІРО.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].