Китай теж летить на Марс: влада схвалила розробку надважкої ракети-носія «Чанчжен-9»
Китай офіційно включився в гонку за першість висадки людей на Марс

Влада КНР офіційно схвалила розробку надважкої ракети-носія «Чанчжен-9». В інтерв'ю телеканалу CCTV заступник директора Китайського національного космічного агентства Ву Яньхуа заявив, що основне призначення нової ракети – забезпечити висадку китайських космонавтів на Місяць і на Марс, пише HighTech Plus з посиланням на Ars Technica.
За повідомленням уряду КНР, запуск надважкої ракети-носія «Чанчжен-9» намічено на 2030 рік. Передбачається, що вантажопідйомність ракети складе 140 тонн, і вона зможе доставити на орбіту Місяця 50 тонн вантажу.
Діаметр майбутньої ракети – 10 метрів (у Starship від SpaceX – 9 метрів, а вантажопідйомність – 100 тонн), у стартових двигунів з боків діаметр буде близько 5 метрів. Також в планах зробити апарат принаймні частково багаторазовим.
Китай має твердий намір вирватися в лідери в сфері пілотованої космонавтики і досліджень глибокого космосу. Країна вже демонструвала інтерес до створення місячної бази, а тепер влада КНР вперше публічно оголосила про намір відправити людей на Марс.
2030 рік для ракети надважкого класу – не надто віддалена дата, якщо порівнювати з історією створення ракети SLS від NASA, яка почалася десять років тому. За цей термін ракета поки що не пройшла жодного значимого наземного випробування. При цьому в базовій конфігурації вантажопідйомність SLS становить тільки 70-85 тонн.
У минулому році перспективи будівництва «Чанчжен-9» опинилися під питанням, коли Китай заявив, що розглядає можливість розробки модульної ракети, аналогічної Delta-4 від ULA або Falcon Havy від SpaceX. Перший політ був призначений на 2025 рік.
Схоже, тепер китайські конструктори та інженери будуть працювати в обох напрямках, пише Ars Technica.
Нагадаємо, американський марсохід здійснив успішну посадку на Марс – Perseverance шукатиме воду і ознаки життя під поверхнею Червоної планети.
Також повідомлялося, що китайський і арабський супутники досягли Марса – з різницею в два дні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].